Galerii ja video: Eesti tähistas Euroopa Liidu sünnipäeva tasuta kogupereüritusega ({{commentsTotal}})

{{1431182443000 | amCalendar}}

Täna toimus Vabaduse väljakul tasuta meelelahutuslik kogupereüritus, millega tähistati Euroopa Liidu sünnipäeva.

Sünnipäevapeo avasõnad lausus Eesti peaminister Taavi Rõivas. Sellele järgnes meelelahutuslik selfitegemise võistlus, kus omavahel võtsid mõõtu laulja Getter Jaani ja jalgpallur Joel Lindpere. Staaride selfivõistlus oli avapauguks ka Eesti rekordselfile. Terve päeva vältel olid kõik oodatud endast pilti tegema ning neid pilte virtuaalkaardile üles laadima.

Osaleda sai nii Vabaduse väljakult kui ka kõikjalt Eestist. Kõik päeva jooksul tehtud selfid kogutakse Eesti kaardile ja saadetakse eestlaste virtuaalse tervitusena Euroopale. Osalejate vahel loositakse välja iPad.

Peale peoliste ühisselfit kuulutas Eesti Euroopa Liikumine traditsiooniliselt välja aasta eurooplase, kelleks tänavu on Siim Kallas.

Kogu päeva toimus meelelahutusprogramm, mida juhivad Tanja Mihhailova ja Urmas Vaino. Laval on lisaks Tanjale veel Ines, Ivo Linna ja Tomi Rahula bänd ning humoorikas kantriansambel Steve'n'Seagulls Soomest, karge Põhjamaine muusikutegrupp Glimra Rootsist ja selleaastasel Eurovisioonil Austriat esindav The Makemakes.

Nagu varasematelgi aastatel mängiti Euroopa päeval orienteerumismängu läbi kesklinnas asuvate välisriikide esinduste. Mängus osalejate vahel lähevad loosi reisitšekid väärtuses 300, 700 ja 1000 eurot.

Lastele jätkus tegevust Vabaduse väljaku avaral lastealal, kus olid batuut ja lastetelk. Tegutsesid mustkunstnik ja näomaalijad, pakuti pannkooke ning jagatakse õhupalle. Kohal olid ka tuntud muinasjututegelased Lumivalguke, Punamütsike ja Tuhkatriinu ning Lõvi Leo. Jalga sai puhata tänavakohvikus ja puhkealal.

"Aktuaalse kaamera" väike küsitlus näitas, et inimesed on 11 Euroopa Liidus oldud aastaga pigem rahul, seda just julgeoleku mõttes, loomulikult tõsteti esile lihtsamat reisimist ja ühisraha.

Eestis korraldab Euroopa päeva üritusi Euroopa Komisjoni esindus Eestis koos Euroopa Parlamendi Infobürooga.

Allikas: Martin Dremljuga/ERRHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: