Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Esimene kuuest Eesti vabatahtlikust sotsiaaltöötajast jõudis Ida-Ukrainasse

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Tänasest alustab Ida-Ukrainas Zaporižžja linnas tööd esimene Eestist lähetatud sotsiaaltöötaja.

Kokku saadetakse välisministeeriumi rahastusel Ukrainasse kuus vabatahtlikku psühholoogi, sotsiaaltöötajat ja eripedagoogi, kes viibivad seal korraga 1-3 kuud, teatas MTÜ Eesti Pagulasabi.

Vabatahtlikud hakkavad tööle kohaliku vabatahtlike psühholoogide ühingu juures, kuhu kuulub 75 erialaspetsialisti.

Ühingu liikmed pakuvad nõustamist ja psühholoogilist abi nii Ukraina sisepõgenikele kui ka kohalikele elanikele, kes on sõja tõttu kannatanud.

Erilise tähelepanu all on oma kodudest põgenema pidanud lapsed, kes peavad toime tulema kodu ja teinekord ka lähedaste kaotusega ning sisseelamisega uues keskkonnas. Samuti viiakse läbi koolitusi õpetajatele ja teistele sotsiaaltöö spetsialistidele.

Esimene Ukrainasse lähetatav vabatahtlik on sotsiaaltöötaja Minni Sirge, kes töötab põhikohaga Adeli Rahvusvahelises Rehabilitatsioonikeskuses.

Vabatahtlike erialaspetsialistide Ukrainasse lähetamise projekti rahastab Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest. Projekt kestab 2015. aasta lõpuni ning järgmised vabatahtlikud lähevad Ukrainasse juunis.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: