Politsei pidas kinni üle 20 võimaliku narkokurjategija

Foto: Postimees/Scanpix

Põhja Prefektuuri narkopolitsei pidas eelmisel nädalal kinni üle 20 narkokuriteos kahtlustatava, kätte saadi suures koguses narkootilisi aineid, peamiselt fentanüüli, aga ka üle kilo marihuaanat. Tänavu on politsei Harjumaal kinni pidanud üle 150 narkokuritegudes kahtlustatava, mullu terve aasta jooksul oli see number pisut üle 300.

Möödunud nädalal viisid Põhja prefektuuri narkopolitseinikud läbi teise suuroperatsiooni sel aastal, et narkomaanide elu pealinna tänavatel keeruliseks teha ja nende harjumuspärased tarneahelad vähemalt mõneks ajaks likvideerida, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Selle käigus siis õnnestus kinni pidada üle 20 isiku, kes tegelesid narkootiliste ainete ebaseadusliku käitlemisega. Suures osas käib jutt kõige ohtlikumast ainest, fentanüülist ja fentanüüli tänavamüüjatest siis jutt käib, sellisest tänavamüüjast ja aste kõrgemast, kes siis tänava tasandit varustavad. Ja ühe inimese käes olid kogused alates paarikümnest kuni kolmesaja doosini," ütles Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Leho Laur.

Veel saadi kätte üle kilogrammi tõenäoliselt marihuaanat ning suur hulk sularaha. Osa kinnipeetutest on ka varasemalt narkokuritegude toimepanemise eest karistatud ning kannavad tingimisi vanglakaristust. Kahtlustatavate seas on ka mitu alaealist ning noort.

Ka veebruaris pidasid politseinikud pealinnas tänavaoperatsiooni tulemusel kinni 16 isikut, kelle juurest leiti ning võeti ära suures koguses amfetamiini, fentanüüli, ecstasyt ja kanepit. Eelmisel aastal korraldati seitse sellist operatsiooni, peeti kinni 53 isikut ning võeti ära üle 1500 grammi erinevaid narkootikume. "Aktuaalne kaamera" küsis, kui tulemuslikud sellised operatsioonid on ja kui kaua need tänaval efekti annavad.

"See on näha sellest, et ka kogenud narkomaanid, kes on harjunud oma doosi saama, liiguvad täna ringi ja neile harjumuspärased kohad on praegu kinni. Aga loomulikult, loodus tühja kohta ei salli ja mingil hetkel need inimesed vahetuvad ja tulevad uued kohad aga vähemalt on võimalikult see tegevus häiritud," lausus Laur.

Kriminaalbüroo juht Urmet Tambre sõnul muutub olukord alles siis, kui iga inimene, ka niiöelda pühapäevatarvitaja ja kanepipopsija, annab endale aru, et tänu tema tegudele saab kuritegevus õitseda.

"Iga selle ostuga toetavad nad kuritegevust, hoolimata sellest, kellelt nad selle aine said, kas oma sõbralt või siis vahetult mõnelt tänavamüüjalt. Me oleme kõik näinud, kuidas neid aineid pakendatakse, neid tuuakse prügikastist ja puhtast kraamist on asi kaugel," rääkis Tambre.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: