Neinar Seli jäi kuriteos süüdi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Tairo Lutter/Scanpix

Tallinna ringkonnakohus tunnistas täna Tallinna Sadama nõukogu eksjuhi ja Eesti Olümpiakomitee presidendi Neinar Seli süüdi toimingupiirangu rikkumises seoses olümpiakomiteele tehtud annetusega ning jättis samaks talle mõistetud karistuse.

Ringkonnakohus tühistas Seli süüdimõistmise toimingupiirangu rikkumise katses ning tegi selles osas uue otsuse, millega tunnistas ta süüdi toimingupiirangu rikkumises teadvalt ja suures ulatuses.

Ringkonnakohus rahuldas juhtiva riigiprokuröri Steven-Hristo Evestuse kaebuse, kuid jättis rahuldamata Seli kaitsja Marko Kairjaki kaebuse.

Ringkonnakohtu otsuse saab vaidlustada riigikohtus 30 päeva jooksul.

Mullu 9. detsembril mõistis Harju maakohus Neinar Seli süüdi olümpiakomiteele tehtud annetuse tõttu toimingupiirangu rikkumise katses ja mõistis talle 17 000 euro suuruse rahakaristuse.

Sama karistust taotles Selile kohtuvaidluses juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.

Kaitsjad Marko Kairjak ja Helmut Pikmets leidsid, et Seli tuleks kogu süüdistuse ulatuses õigeks mõista.

Seli end toimingupiirangu rikkumises süüdi ei tunnistanud ning märkis, et süüdistus on talle arusaamatu.

Riigiprokuratuuri süüdistuse kohaselt hääletas Seli 2013. aasta oktoobris Tallinna Sadama nõukogu koosolekul enda juhitud olümpiakomiteele 250 000 euro eraldamise poolt.

„Mingit vastuolu seadusega ma ei näe. Taandasin ennast EOK-i presidendiks saades sponsorluskomisjonist ja nüüd ministeeriumile probleeme valmistaval nõukogu koosolekul sponsorlust puudutava päevakorrapunkti hääletusel ei osalenud," on Seli ERR-i uudisteportaalile öelnud.

Seli sõnul ei ole ta ka varasemalt, veel EOK-i asepresidendina ehk aastatel 2008-2012 osalenud olümpiakomiteed puudutavate eraldiste otsustamisel.

Süüdimõistmisel korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangu teadvas rikkumises näeb karistusseadustik ette rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistuse.

Eesti Olümpiakomitee president Neinar Seli on spordialaliitudele saadetud kirjas kinnitanud, et kui jääb kohtus korruptsioonis lõplikult süüdi, siis astub ta EOK-i presidendi ametist tagasi.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: