Märt Rask asub tööle peaministri nõunikuna haldusreformi küsimuses

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Märt Rask Postimees/Scanpix

Stenbocki maja teatel asub peaministrit haldusreformi ja riigiõiguse teemadel nõustama endine justiitsminister ja riigikohtu esimees Märt Rask.

Peaminister Taavi Rõivase sõnul on Märt Rask väga hea riigiõiguse asjatundja. "Haldusreform on üks valitsuse olulisemaid prioriteete, ning mul on hea meel, et Märt Rask on nõus oma kogemusega reformi õnnestumisele kaasa aitama," ütles Rõivas valitsuse pressiteates.

Märt Rask asub alates tänasest tööle koosseisuvälise nõunikuga. Rask nõustab peaministrit oma põhitöö kõrvalt ja tasu ta selle töö eest ei saa.

Märt Rask on vandeadvokaat. Aastatel 2004 kuni 2013 töötas ta riigikohtu esimehena. 2003 kuni 2004 oli ta riigikogu X koosseisu liige ning õiguskomisjoni esimees. Aastatel 1995-1996 töötas ta siseministri ning 1992 ja 1999-2003 justiitsministrina.

Endisel poliitikul puudub tänase seisuga erakondlik kuuluvus.

Samuti otsustati valitsuse istungil moodustada valitsuskomisjon, mis tegeleb kohaliku halduse reformi ettevalmistamise ja läbiviimisega. Komisjoni esimees on peaminister Taavi Rõivas ja aseesimees haldusreformi elluviimise eest sisuliselt vastutav riigihalduse minister Arto Aas.

Komisjoni liikmeteks on justiitsminister Urmas Reinsalu, tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev, siseminister Hanno Pevkur, haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi, riigikogu põhiseaduskomisjoni ja riigikogu maaelukomisjoni esindajad, Vabariigi Presidendi kantselei esindaja, peaministri nõunik, aga ka omavalitsusliitude esindajatest Eesti Linnade Liidu ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu esindajad ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja esindaja.

Haldusreformi seaduse ja teiste reformi teostamiseks vajalike seaduste jõustumise kuupäev on 1. juuli 2016.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: