ERR korraldab ringhäälingu arengule pühendatud meediakonverentsi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

28. mail korraldab ERR koostöös Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooliga ringhäälingu arengule pühendatud meediakonverentsi. Seekordsele sündmusele annab lisavärvi ja suunab teemasid ETV 60. sünnipäev.

Konverentsil esinevad meediavaldkonna juhid ja teadlased. Avaettekande rahvusringhäälingu strateegilistest valikutest teeb ERRi juhatuse esimees Margus Allikmaa.

Oma ettekandes "ETV - esimene juba 60 aastat!" pakub peatoimetaja Heidi Pruuli pildilist tagasivaadet ETV kuuele aastakümnele.

Tunnustatud meediaõppejõud Hagi Šein käsitleb olulisemaid telemeedia konvergentsiaja sõlmküsimusi. Tema esinemise võtmesõnad on ringhäälingupoliitika, kriitika, lineaarne ja mittelineaarne televisioon, arengustsenaariumid, televisiooni kultuuristaatuse kasv, loovus ja muutumine.

Hagi Šeini teemaderingiga haakub Euroopa Kommertstelevisioonide Assotsiatsiooni peadirektori Ross Biggami analüüs kommerts- ja avaõiguslik televisiooni põlisest vastasseisust.

Tartu Ülikooli meediauuringute õppetooli professor Pille Pruulmann-Vengerfeldt otsib vastust küsimusele, kuhu võiks digipööre pöörata rahvusringhäälingu. Tema ettekanne arutleb, kuidas auditooriumide kaasamine ja arutelukultuur võiksid olla digipöörde üheks suunaks.

Indrek Treufeldt, seekord küll rohkem meediateadlase kui ajakirjanikuna, võtab ettekandes "Tõrksa taltsutus - rahvuslikud huvid totalitaarse meedia mõjuväljas" üles arutelu meedia ja võimu suhetest läbi aegade.

Timoteus Tuovinen, Soome meedia spetsialist ja DOORStories Media asutaja, tutvustab telesisu liikumist uutele platvormidele, multikanalite võrgustikesse. Uus sisuloome - mida see tähendab vaatajale ja liikuvate piltide ärile üldisemalt?

Dagmar Mäe Allfilmist räägib filmist "Nullpunkt" ristmeedia vaatevinklist ja küsib, mis saab siis, kui kooliprojekti jaoks loodud ja Eesti mõistes utoopiline idee jõuab teostuseni? Kuulajad saavad ülevaate "Nullpunkti" ristmeedia maailmast ja selle tootmise võludest ja valudest.

Konverentsi moderaator on Andres Jõesaar. Meediakonverentsile saab registreeruda siin. Konverents algab 28. mail kell 9.00 Tallinna Ülikooli Auditorium Maximumis.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: