Kohalikud noored ei ole Hiiumaal rahul Emmaste vallavanema tööga ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Hiiumaal asuva Emmaste valla noored ei ole rahul vallavanema otsusega korraldada ümber noortekeskuse töö, mis viis keskuse senise juhataja lahkumiseni.

Juhataja tööle ennistamiseks lootsid noored algatada vallavolikogus eelnõu, kogudes selleks allkirju 82-lt vallakodanikult, kuid volikogu enamus ei toetanud seda plaani, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hiiumaa lõunaservas asuvas Emmaste vallas loodi Hiiumaa mõistes pretsedent, kui kohalikud noored üritasid algatada volikogus eelnõud, mis tooks tööle tagasi tänavu kevadel koondamisteate saanud noortekeskuse endise juhi Kaie Pranno. Noored kogusid Pranno toetuseks 82 allkirja, mis moodustab valla hääleõiguslikest elanikest ligi 10 protsenti.

"Me tegime selle kampaania sellepärast, et Kaie Pranno on meil kõigil jäänud silma sellega, et on meiega hästi palju tegelenud, üritusi korraldanud ning ta on noorte jaoks alati avatud," põhjendas Emmaste noortevolikogu juht Madis Klee.

Oma töö eest varem nii kohalikke kui riiklike tänukirju pälvinud Pranno sõnul oli ta sunnitud lahkuma, sest vallavalitsuse soov korraldada ümber noortekeskuse töö tähendas, et ta oleks pidanud juhataja ametis jätkama vaid poole kohaga. Vähenenud töökoormuse tõttu pakuti talle pole kohaga tööd ka kultuuri- ja sporditöötaja ametis, kuid Pranno leidis, et pole nõus sellistel tingimustel jätkama, nõustus enda koondamisega ning ei soovinud seda ka vaidlustada.

"Aga ma ei näe sellel mõtet. See on selline väike koht, et milleks me hakkame siin läbi instantside neid asju ajama. Et nii väikeses kohas võiks omavahel ju asju arutada, mitte lihtsalt nuga selga lüüa," kommenteeris Emmaste noortekeskuse endine juhataja Kaie Pranno.

Emmaste vallavanem Tiit Paulus ütles, et noorte kampaania tuli talle üllatusena, sest ükski nendest polnud varem personaalselt tema poole selles küsimuses pöördunud. Ümberkorralduste põhjuseks on vallvanema sõnul laste kahenev arv ja soov muuta hoone kõigile vallaelanikele mõeldud rahvamajaks.

"Mis on täna probleem, on see, et laste arv on kahanenud ja noortekeskuse külastatavus on ka selle tagajärjel vähenenud. Noorsootöötaja on täiskohaga tööl, siis juhataja tööülesanded ei pea kattuma noorsootöötaja tööülesannetega," selgitas Emmaste vallavanem Tiit Paulus.

Volikogu enamus ei nõustunud aga noorte ettepanekuga ja toetas vallavalitsuse algset otsust. See tekitas kolmes volikogu liikmes sedavõrd suurt nördimust, et vallavanema vastu algatati umbusaldusavaldus.

"Eks ma annan aru, et see oli selline äärmuslik samm, aga tundus, et see on vajalik, sest kahjuks need sammud, mis enne olid astutud, tulemusi ei andnud. Soov oli see teema omavahel varem selgeks rääkida, aga rääkimiseks on vaja kahte osapoolt," lausus Emmaste vallavolikogu aseesimees Hergo Tasuja.

Vallavanem Tiit Paulus ei soovinud spekuleerida selle üle, kas umbusaldus võib teoks saada. Vallavanema umbusaldamine on päevakorras järgmisel, mai lõpus peetaval volikogu istungil.

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: