Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinnas viibib Hiina äridelegatsioon

Foto: ERR

Eesti otsib aktiivselt võimalusi ärikontaktide loomiseks Hiinaga. Täna viibib Tallinnas 10 Hiina äritegelase delegatsioon, kes kohtusid EAS-i ja ETS Logistika korraldatud seminaril umbes 60 Eesti ettevõtjaga, kel huvi oma toodangut Hiinasse eksportida.

Eeskätt oli teemaks IT valdkonna toodete ja orgaanilise toidu eksport. Kaheksa aastat Hiinas elanud ja neist neli aastat seal EAS-i esindanud Priit Martinson nimetab Hiina turule murdmist omamoodi "võimatuks missiooniks", mis ometi on mõnel Eesti ettevõttel õnnestunud.

"Ma ütleks, et sinna pääsevad ainult ettevõtted, kelle toode ei ole unikaalne mitte ainult Eesti, vaid ka maailma mõistes. Kui toome näiteid, siis Esteloni eksklusiivkõlarid, Estonia klaverid on hakanud Hiinasse jõudma, samuti mõned meie masinatööstuse seadmed. Eesti IT-ettevõtetest näiteks Fortumol on kontorid juba Pekingis ja Šanghais," rääkis EAS-i välisesindaja Hiinas Priit Martinson.

Hiina Rahvusvaheliste Kaubandussuhete Edendamise Koja esindaja Su Zheng ütles, et Eesti on tuntud IT-valdkonna ja samuti toidu poolest. "Arvan, et need valdkonnad pakuvadki kõige rohkem huvi. Meie delegatsioon otsib siin võimalusi koostööks," ütles Zheng.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: