Turisminõudluse suurendamiseks plaanitakse kulutada 30,5 miljonit eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Urve Palo.
Urve Palo. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) on saatnud kooskõlastusringile käskkirja eelnõu, millega suunatakse aastatel 2014-2023 turisminõudluse suurendamise toetamiseks 30,5 miljonit eurot.

Toetusskeemi rahastamiseks on Euroopa Regionaalarengu Fondist kavandatud kokku 24 500 000 eurot, ülejäänud osa on riiklik omafinantseering.

Toetusskeemi eesmärk on tagada Eesti konkurentsivõime ja rahvusvaheline atraktiivsus turismisihtkohana. Strateegilisteks tegevussuundadeks on Eesti kui reisisihi tuntuse suurendamine ja turismiinfo juhtimine, mille tulemusena suureneb turismiettevõtjate rahvusvaheline konkurentsivõime ning turismiteenuste eksport.

Toetavate tegevuste rakendamisel peaks paranema Eesti kui konverentsiturismi sihtkoha maine, suurenema rahvusvahelises meedias Eesti kui reisisihi tuntus ja meediakajastuste arv, paranema külastajate rahulolu turismiinfo kättesaadavusega reisi planeerimisel ja reisil viibimisel, suurenema avaliku ja erasektori koostöö Eesti turismivõimaluste tutvustamisel, suurenema prioriteetsetelt välisturgudelt välisturistide ööbimiste arv majutusettevõtetes jms.

Rakenduskava tulemusena peaks eksportivate turismiettevõtjate arv kasvama 2023. aastaks 15 700 ettevõtjani, meediakajastusi peaks Eesti kui reisisihtkoha kohta ilmuma sama perioodi lõpul aastas 2770.

Toetusskeemi rakendusasutus on MKM ja rakendusüksus Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS).

Toetusskeemi kinnitab ettevõtlusminister oma käskkirjaga. Toetusskeemi eelnõu esitatakse kooskõlastamiseks rahandusministeeriumile.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: