Eesti Raudtee loodab Tallinn-Moskva liini taastada veel sel aastal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rail Baltic.
Rail Baltic. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti ja Venemaa reisirongiühendus katkeb, sest senine reisiteenuse pakkuja Go Rail ei suutnud odava rubla ja langevate reisijanumbrite tingimustes kasumisse jääda. Eesti Raudtee loodab, et rongid hakkavad uuesti käima veel sel aastal.

Go Groupi tegevjuht Jüri Etverk ütles, et Eesti riik ei soovinud firmale raskel ajal vastu tulla ja maksukergendusi pakkuda, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Rongiliinidele nii Peterburi kui ka Moskva suunal sai Etverki hinnangul saatuslikuks mitme asja kokkulangemine, ennekõike rubla odavnemine ning Venemaa majanduslangus, sellele lisandusid veel erimärgistusega odavama kütuse kasutamise keelamine Eestis ja infrastruktuuri tasud, mis käisid vedajale üle jõu.

Kuid kui kriis mööda saab, kas siis oleks taas firmal taas huvi rongid ida suunas käima panna?

Etverk märkis, et isegi kui homme toimuks mingi väga oluline poliitiline sündmus ja olukord läheks oluliselt paremaks, siis taastumisperiood oleks poolteist aastat, mil tuleks veel kahjumlikult sõita. "Ma ei ole päris kindel, kas me selleks hetkel valmis oleme," lausus ta.

Venemaa Raudtee pole veel Tallinn-Moskva liinil opereerimise otsust teinud. Kuna Go Rail lõpetab tänasest sellel liinil sõitmise, siis rongiühendus Venemaaga katkeb.

Eesti Raudtee on aga võtnud ühendust Venemaa Raudtee tütarfirmaga Federalnaja Passažirskaja Kompanijaga ning ühiselt otsitakse võimalusi Tallinn-Moskva rong ikkagi taas käiku panna. Selle tähtajad on esialgu lahtised.

"Kindlat vastust või mingit kuupäeva hetkel meil ei ole," ütles Eesti Raudtee arendusdirektor Toomas Uiboupin ja märkis, et jätkuvalt kooskõlastatakse Venemaa poolega võimalikke rongigraafikuid. Ta märkis, et liini Tallinn-Moskva teenindamiseks on kaks varianti: üks on sõita läbi Peterburi ja teine on kasutada vahepeal ühendrongi.

"Rongi operaator oleks Venemaa ettevõte Federalnaja Passažirskaja Kompanija ja Eesti puhul teenindaks seda rongi Eesti Raudtee," selgitas Uiboupin.

Eesti Raudtee arendusdirektori hinnangul on plaan rong liinil käiku tagasi saada veel sel aastal reaalne, kuid natukene läheb aega. "Pigem me räägime ikkagi sellest aastast ja vaatame, kuidas sellises koosluses see rong tööle hakkaks."

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: