Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sillamäe kutsekooli hoone läbib põhjaliku noorenduskuuri

Foto: Postimees/Scanpix

Sillamäe kutsekoolis alustati oluliste rekonstrueerimistöödega. Euroopa Liidu tõukefondide toel laiendatakse õppekorpust, korrastatakse kooli territooriumi ning ehitatakse juurdepääsuteed.

Sillamäe kutsekooli 33-aastane õppekorpus on tänaseks igati ajale jalgu jäänud. Õppehoonet renoveerib Fund Ehitus arhitektuurifirma Amholdi arhitekti Veiko Valge projekti järgi. Tööde lõpetamise järel pääsevad kutsekooli õpilased lõpuks tänapäevasesse õpitingimustesse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kutsekooli asedirektori Galina Kadnikova ütles, et õppekorpuses renoveeritakse kõik ruumid ning vahetatakse kõik kommunikatsioonisüsteemid. "Praegu on meil kakskümmend õpperuumi õppekorpuses, tuleb aga kakskümmend viis. Renoveeritakse ka aula ja endine spordisaal. Temast saab multifunktsionaalne saal."

Majja paigaldatakse liftid erivajadustega õpilaste jaoks, kooli siseõu kujundatakse ümber klaaskatusega aatriumiks ja hoone soojustamisega loodetakse tulevikus küttekulusid tuntavalt kokku tõmmata. Kuigi nii õpilasi kui õpetajaid ootavad kooli renoveerimise ajal ees mõningad ebamugavused, on nad nendeks valmis ning ootavad remondi lõppu huviga.

Sillamäe Kutsekoolis on viis õppesuunda: metallide töötlemine, logistika, infotehnoloogia, kokandus ja ehitus. Tulevastel ehitajatel on lootust oma kooli remonditöödel kaasagi lüüa.

Remonditööd kooli õppehoones peaks lõpetatama selle aasta lõpuks. Majale annavad uue näo ja sisu Euroopa Liidu Regionaalarengu fondilt saadud viis miljonit eurot. Tänavu õppis Sillamäe Kutsekoolis 800 inimest, uuel aastal on kavas vastu võtta 300 uut õpilast.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: