Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Siim Kallas: 100 000 välismaalase kõrval on mõnisada põgenikku tühiasi

Eestis elab üle 100 000 välismaa kodaniku ning seetõttu ei oleks mõnesaja põgeniku vastuvõtmine meile suu probleem, leiab endine Euroopa Komisjoni volinik Siim Kallas.

Siim Kallas rääkis saates "Välisilm", et põgenikeprobleemist on Euroopa Komisjonis räägitud aastaid, kuid nüüd tulid eksperdid välja ettepanekuga saavutada liikmesmaade vahel probleemi lahendamiseks konkreetne kokkulepe.

"Ma kujutan ette, et kui eelmises komisjonis oli teema number üks euro ja kõik sellega seonduv, siis selles komisjonis võiks see sama põgenike teema kujuneda teemaks number üks," arvas Kallas.

Saatekülaline tuletas meelde, et Eesti võttis Vabadussõja järel vastu tuhandeid vene valgekaartlasi. 1944. aastal võtsid aga lääneriigid vastu kümneid tuhandeid eesti põgenikke.

"Ei saa kogu aeg olla nii, et kardame, mis need üheksa-kümme inimest on, kust me need hambaharjad võtame, kuidas me nad ära toidame. Meil on 104 000 välismaa kodanikku, meil on üks miljon [Eesti] kodanikku. Mis protsent see [põgenikud] on?" arutles Kallas.

Kallase arvates oleks see koht, kus Eesti poliitiline eliit võiks proovida jõuda positiivsele konsensusele ja võtta vastu mingi hulk põgenikke.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: