Saates "Vabariigi kodanikud" arutati, kas võimuladvik on moraalselt pankrotis ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Seekordses ETV saates "Vabariigi kodanikud" arutati, kas Eesti võimuladvik on moraalselt panrotis või on see väljamõeldis.

Majandusteadlane Andres Arrak avaldas arvamust, et ühelgi parlamendierakonnal pole majanduslikku tagatuba ning valimistele minnes lubatakse küll lastetoetusi, miinimumpalka ja palju muud, mida hiljem on raske täita.

Turu-uuringute ASi juht Juhan Kivirähk märkis, et "ussitamine" algab sellest, et olukord erakondades endis on sumbunud ja nö tegijad marginaliseerunud.

"Inimesed, kellel võivad olla ideed, jäävad kõrvale ja jagatakse väikses seltkonnas kohti ja tehakse otsuseid, mis kuskile ei vii ning tõstetakse raha ühest taskust teise," ütles Kivirähk.

Kommunikatsiooniekspert Raul Rebane tõi välja, et sellist olukorda, kus neljal erakonnal on juhtimisprobleeme, pole varem siinsel poliitikamaastikul olnud.

Rebane leiab, et poliitiliste reitingute koostamisel toetutakse liiga vähestele indikaatoritele. Me põeme, kui majandus kasvab vähe ja peamiselt vaid selle põhjal tehakse radikaalseid otsuseid, aga see pole eksperdi sõnul pädev.

Ajakirjanik Argo Ideon märkis, et erakondade reitingud on vajalikud, kuna tegemist on demokraatliku ühiskonna ühe parameetriga.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: