Tallinn koostas lisaeelarve, ühistupank saab 5 miljonit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tallinna linnavalitsus otsustas esitada linnavolikogule 2015. aasta esimese lisaeelarve eelnõu, mille kohaselt suureneb linnaeelarve maht ligi 34,5 miljoni euro võrra.

Lisaeelarve vastuvõtmisel suureneb linna eelarve sissetulekute ja väljaminekute maht 34,5 miljoni võrra ning 2015. aasta linnaeelarve täpsustatud mahuks kujuneb 563,7 miljonit eurot.

Eesti Ühistupanga asutamiseks eraldatakse lisaeelarvest 5 miljonit eurot, mis kantakse kuni finantsinspektsioonilt loa saamiseni notari deposiiti.

Linnapea kohustusi täitva abilinnapea Taavi Aasa sõnul proovitakse vajalikud dokumendid finantsinspektsioonile üle anda suve teises pooles, kuid ühistupangaga menetlus võib võtta vähemalt aasta jagu aega.

Aasa kinnitusel on tänaseks leitud ka ühistupanga asutamiseks vajalik algkapital kui ka asutajaliikmed. "Tallinna linnast saab üks paljudest ühistupanga liikmetest," ütles Aas, kelle arvates on ühistupanga näol tegemist väga demokraatliku organisatsiooniga.

Taavi Aas ütles, et ühistupanga abil hakatakse peamiselt arendama väike- ja keskmist ettevõtlust ning seda nii pealinnas, kuid ka Eestis laiemalt.

"Meil on terve rida väga häid mõtteid, kuidas rahvast ühistupangale lähemale tuua, aga nendest mõtetest saab rääkida hiljem," lausus Aas linnavalitsuse pressikonverentsil.

Lisaeelarve suurendab investeeringuteks ette nähtud kogusummat 13,6 miljoni euro võrra, investeeringuteks saavad raha juurde kõik valdkonnad, sh paljud linna hallatavad asutused vajalike remonttööde teostamiseks või lõpetamiseks.

Sealhulgas moodustavad eelmisest aastast ülekantavad investeerimistegevused 7,1 miljonit eurot ja täiendavalt lisandub investeeringuteks 6,5 miljonit eurot.

Kultuurikatla rekonstrueerimise projektile eraldatakse 1,2 miljonit eurot, samuti eraldatakse vahendeid koolide renoveerimiseks, teede-ja tänavate renoveerimiseks jne.

Täiendavad vahendid on ette nähtud Gonsiori tänava rekonstrueerimise ja Haabersti ristmiku rekonstrueerimise projektile, samuti Õismäe Vene Lütseumi remondiks ja linna haldushoonete remondiks.

Toimetaja: Priit Luts, Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: