Uue erikooli direktor: hakkame tegelema käitumishäirete põhjuste, mitte tagajärgedega ({{commentsTotal}})

Kaagvere erikool.
Kaagvere erikool. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Maarjamaa hariduskolleegium ühendab varasemaid Kaagvere ja Tapa erikoole ning Vastseliina internaatkooli. Erivajadustega lastele mõeldud kooli direktori Maire Reesti sõnul tahetakse uues asutuses hakata tegelema laste käitumishäirete põhjustega, mitte enam tagajärgedega.

Direktor Maire Reest kinnitas, et ehkki kahe kooli asukohad jäävad samaks, on tegemist uue asutusega, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Maarjamaa hariduskolleegium on kool, kus on integreeritud päeva loomuliku osana nelja erineva valdkonna tugimeetmed. Peale hariduse siis sotsiaalsed, tervishoiu, aga ka õiguslikud," rääkis Reest "Terevisioonis".

Direktor toonitas, et tegu täiesti uue kooliga, samaks jääb vaid asukoht kahes kohas. "Muidugi sinna lisandub ka haiglaõpe, mida me korraldame nii Tartus kui ka Viljandis," sõnas ta.

Reest avaldas lootust, et ümberkorraldused võimaldavad tulevikus uues koolis enam rõhku panna käitumis- ja tundeelu häiretega laste probleemide põhjustele.

"Me tahame hariduskolleegiumis tegeleda enam mitte tagajärgedega, miks ei õpi, laisk ja lohakas, miks sa rikud seadusi, õigusrikkuja, kurjategija, pätt - need on kõik tagajärjed, millega varasemalt tegeleti. Me tahame hakata tegelema põhjustega, miks see laps ei ole võimeline õppima, miks see laps ei suuda õppida, miks see laps ei suuda tulla toime normidega, miks ta ei suuda olla nende inimestega, kes teda ümbritsevad, kus on see põhjus, millised vajadused on jäänud omal ajal n-ö rahuldamata," rääkis direktor.

Probleemidega lapsi märgatakse varasemast siiski enam ja reageeritakse ka kiiremini, ütles Reest. "Ka meditsiinivaldkonnas on oluliselt rohkem arenenud kogu psüühika ja erivajadustega kaasnev temaatika. Neid lapsi märgatakse oluliselt kiiremini. Meil osatakse juba palju paremini sekkuda, kuigi ma pean ütlema, et käitumishäired ja käitumisega seotud probleemid on päris võõras teema üldiselt koolis," lausus Reest ja nentis, et sobivaid spetsialiste pole samuti eriti palju.

Uues keskkonnas loodabki direktor pakkuda parimatele ekspertidele, kes oskavad ja julgevad käitumishäiretega lastega tegeleda, väga häid töötingimusi. "Seda tööd saavad siiski teha missioonitundega inimesed," lisas Reest.

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: