Ettevõtluskõrgkooli Mainor rektoriks kinnitati Ülo Pärnits

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ülo Pärnits. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor nõukogu valis kooli uueks rektoriks järgmiseks neljaks aastaks kogenud ettevõtja ja majandusdoktori Ülo Pärnitsa, kelle juhtimisel soovib Eesti suurim erarakenduskõrgkool pakkuda veelgi enam kaasaegse tööturu vajadustele vastavat praktilist haridust.

Uue rektori kinnitusel on tema juhtimisel kooli sihiks rahvusvahelisel tööturul kõrge konkurentsivõimega oma ala tippude koolitamine. "Kõrgkoolidel tuleb ajaga ja tööturu vajadustega kaasas käia ning asetada ennast rohkem tööandja kingadesse," rõhutas Pärnits veelgi praktilisema ja kaasaegsema kõrghariduse vajalikkust ning pidevalt suureneva koostöö olulisust erasektoriga nii õppekavade koostamisel kui õpilaste praktikavõimaluste loomisel.

Tema sõnul on oluline võimaldada õppimist töötegemise kõrvalt, mistõttu soovib ta Mainoris varasemast veelgi enam soodustada teoreetiliste teadmiste ja praktilise kogemuse käsikäes omandamist.

Pärnits tõi Mainoris toimuvate uuendustena välja, et sügisest saavad esimesed õpilased alustada sellistel uutel ja kaasaegsetel erialadel nagu start-up ettevõtlus ja arvutimängude disain. Lisaks pakub Mainor rakenduskõrgharidust finantsjuhtimise, logistika, personalijuhtimise, turunduse, veebitehnoloogiate ja graafilise disaini erialadel ning magistriõpet inimressursside juhtimise ja ettevõtte finantsjuhtimise alal.

Kooli senine rektor Krista Tuulik oli ametis 2010. aastast ning asus ametiaja lõppedes tööle innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory tehnoloogiasiirde juhina.

Ülo Pärnits (PhD) on 20 tütar- ja sidusettevõtet koondava Mainor Grupi looja, suuromanik ning juht alates 1979. aastast. Ta oli üks ajalehe Äripäeva asutajatest, üks Koonderakonna asutajatest ning on tuntud uuenduslike majandusideede maaletoojana Eesti taasiseseisvumisest alates. Pärnits on Ettevõtja elutööpreemia esimene laureaat.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: