Euroopa Liit ja Ukraina allkirjastasid Riias 2 miljardi dollari suuruse laenuleppe

{{1432291817000 | amCalendar}}
Foto: AFP/Scanpix

Euroopa Liit ja Ukraina allkirjastasid täna Riias idapartnerluse tippkohtumisel kahe miljardi dollari suuruse laenuleppe, mille eesmärk on aidata kaasa Ukraina majanduse elavdamisele.

Laenulepe nõuab, et Ukraina võtab vastu rea reforme, sealhulgas rakendab ka korruptsioonivastaseid meetmeid, vahendasid "Aktuaalne kaamera" ja uudisteagentuurid.

Ukraina majandus kukkus tänavu esimeses kvartalis möödunud aasta sama ajaga võrreldes ligi 18 protsenti.

Euroopa Liit lubas samuti 200 000 miljoni euro väärtuses toetada väikseid ning keskmise suurusega ettevõtteid Ukrainas, Gruusias ja Moldovas.

Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri sõnul tuleb idapartnerlusprogrammi riikidele anda tulevikus võimalus astuda Euroopa Liidu liikmeks, ehkki ei ühendus ega selle idapartnerid selleks täna valmis ei ole.

Saksamaa kantsler Angela Merkel lubas Ukrainale ja Gruusiale ka viisavabadust.

"Kõnelused Riias kulgevad üksmeeles ja me teeme ühisavalduse, mis rõhutab, et iga riigi territoriaalne terviklikkus peab olema kaitstud. See on idapartnerluse riikide ühine veendumus. Ukrainale ja Gruusiale on eriti tähtis, et meil on selge plaan kehtestada neile viisavabadus. On veel üht-teist ellu viia. Komisjon vaatab aasta lõpus üle, kas see kõik on edukalt tehtud, kui see nii on, avaneb võimalus viisavabaduseks," selgitas Merkel.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: