Navalnõi: vangi langenud eriväelased tuleb viivitamatult Savtšenko vastu välja vahetada ({{commentsTotal}})

Aleksei Navalnõi.
Aleksei Navalnõi. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Venemaa opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi leiab, et Ida-Ukrainas vangi langenud Vene eriväelased tuleks kiiremas korras vahetada välja Moskva poolt vangis peetava Ukraina piloodi Nadia Savtšenko vastu.

"Kogu selle aja jooksul pole nende juurde tulnud mitte kedagi meie saatkonnast, nende sugulasi aga sunnitakse nende kohta avalikult valetama. See näeb välja otseses mõttes nagu reetmine. On ilmselge, et need inimesed täitsid neile ebaseaduslikult antud käsku. On ilmselge, et nende tegevus oli täielikult ebaseaduslik. Kuid ka spioonid ja luurajad tegelevad ebaseaduslike ettevõtmistega. Neid ju vahetatakse välja," kirjutas Navalnõi oma blogis.

Opositsioonipoliitik meenutas, millist kampaaniat Venemaal korraldati, kui propagandakanali Lifenews töötajad omal ajal kinni peeti.

"Nemad olid täielikud jätised, reeturid, vargad ja midagi peal kahju pole nad ühiskonnale teinud. Samas olid nad kahjuks Venemaa kodanikud ja neid tuli välja vahetada. Aga nüüd siis mis? Kus on Dima Bilan? Kus on lauljanna Valeria ja telereportaažid?" küsis Navalnõi.

Praegusel juhul on Navalnõi hinnangul tegu inimestega, kes täitsid relv käes neile sõjaväejuhtide poolt antud käsku.

"Seega nüüd on see just nimelt kogu riigi vastutus. Erinevalt kaameratega prostituutidest, kelle eest peab vastutama ainult nende ülemus. Tuleb nad viivitamatult Savtšenko vastu välja vahetada ning loomulikult on vaja lõpetada nende sugulaste alandamine," märkis opositsioonipoliitik.

Täna avaldati ajalehe Novaja Gazeta poolt video, kus mõlemad Ukrainas vangi langenud mehed - kapten Jevgeni Jerofejev ja seersant Aleksandr Aleksandrov - tunnistasid, et nende näol on tegu Vene sõjaväelastega ning ise pole nad erru läinud. Samuti imestasid nad, et nende juurde Kiievi sõjaväehaiglasse pole tulnud veel ükski Vene saatkonna töötaja.

Ukraina õhujõudude vanemleitnant, kopteri Mi-24 piloot Nadia Savtšenko langes separatistide kätte vangi möödunud aasta 17. juunil Luganski lähistel ning viidi hiljem Venemaale. Venemaa uurimiskomitee kinnitab, et Savtšenko ületas valedokumentidega riigipiiri, väites, et on põgenik, ning arreteeriti alles seejärel.

Venemaa õiguskaitseorganid süüdistavad Savtšenkot selles, et ta oli 17. juunil Luganski lähistel miinipildujatule korrigeerijana osaline Vene telekanali Rossija-1 töötajate Igor Korneljuki ja Anton Vološini surmas. Lenduri advokaadid väidavad aga, et sel ajal oli ta juba vangistatud.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: