Euroopa noored võtsid Jõgevamaal mõõtu puulangetamises

Foto: ERR

Praegu toimuvad Jõgevamaal Luual Euroopa noorte meistrivõistlused metsanduses. Täna toimus võistlus puude langetamises, kusjuures nii üllatav kui see ka pole, siis paljude osalejate jaoks pole isegi väga tavaline metsas päris puid langetada.

Kokku on võistlejaid 17 riigist. Täna võeti mõõtu puude langetamises. Saksamaa raiesportlane Lukas Schultz tunnistas "Aktuaalsele kaamerale", et võistlus tegi ta pisut närviliseks.

"Suhteliselt hea tunne, latv oleks võinud paremini tabada, aga kännu suhtes on mul hea tunne. Loodame, et mu kuues stardikoht säilib," ütles sakslane.

Puu langemine tuleb sihtida täpselt punase otsaga tiku pihta. Kui puu maas, tulevad ligi kohtunikud. Võistlusel ei ole ainult nii, et mõõdetakse seda, kui kaugele puu tikust jääb, vaid seal teevad kohtunikud palju detailsemat mõõtmist ka paku suhtes.

See on üks raskem matemaatika. Ja nii imelik kui see ka ei tundu, siis Euroopas toimvuatel erinevatel võistlustel ja treeningutel ei ole väga tavaline, et metsa langetamine käib metsas, nagu meil siin Eestis.

Võistluste peakorraldaja Marko Vinni selgitas, et kuna teised riigid ei ole nii metsarohked ja kuna on ülimalt kulukas puud langetada, siis langetatakse tavaliselt kas posti või imiteeritakse langetust.

"Aga meie tahtsime suurelt seda asja ette võtta ja tõime nad siia reaalsesse keskkonda, kus metsamees peakski olema," ütles Vinni.

Homme kolivad noorte Euroopa meistrivõistlused aga hoopis Tartu kesklinna, kus Vabaduse puiestee on liikluseks kinni pandud, et pakkuda muuhulgas ka näiteks vaatemängulist laasimisvõistlust.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: