Uber otsib võimalusi tegevuse legaliseerimiseks Eestis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Uber
Uber Autor/allikas: ERR

Eelmisel nädalal Tallinnas tegutsemist alustanud Uber pole Eestis oma tegevust ametlikult registreerunud ja ettevõte otsib võimalusi oma tegevuse legaliseerimiseks.

Eesti rahvusvaheliste autovedajate assotsiatsiooni reisijateveoekspert Tarvi Viks märkis, et kuni üheksakohalise sõidukiga tasulist sõitjateveo teenust (v.a taksoveoteenust) osutavatele autojuhtidele ei ole kehtestatud täiendavaid kvalifikatsiooni nõudeid ning piisab vastava kategooria lubade olemasolust, kirjutab Postimees.

Küll aga peab tegevusluba olema veoteenust osutaval vedajal ja igal kasutataval sõidukil peab olema ühenduse tegevusloa tõestatud koopia, kuid seda, kas ühenduse tegevusluba taotlev ettevõtja on Uberiga seotud, pole võimalik menetlusprotsessis tuvastada.

"Ükski Uberi nime kandev ettevõtja ei ole ühenduse tegevusluba taotlenud," kinnitas Viks.

Uberi Eesti esindaja Alex Lobovi sõnul suhtlevad nad sõidujagamisele sobiva õigusliku raamistiku leidmiseks mitmete poliitikakujundajatega, teiste hulgas riigikogu, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Eesti Ettevõtluse Sihtasutuse ja Tallinna linnavalitsusega.

Ka otsib firma aktiivselt võimalusi, et sobituda kehtiva juhuvedude lubade raamistikuga ja selleks valmistatakse vajalikke dokumente ette.

Kui palju Uberi sõidukeid Eestis juba ringi vurab, ei soovinud Lobov avalikustada.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: