Reformierakonna juhatusse pääses mitu sisekriitikut ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Reformierakonna üldkogul Tartus valiti partei etteotsa tagasi Taavi Rõivas, kes oli sellele kohale ainus kandidaat. Erakonna uude juhatusse pääses aga mitu inimest, kes on kritiseerinud võimupartei senist tegutsemisstiili.

Hääletamise tulemus näitas, et erakonna esimeest valinud 872-st liikmest 122 ei toetanud Taavi Rõivase kandidatuuri ja seega kogus peaminister 750 häält ning võis tunda end taas turvaliselt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Erakonna Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet ütles, et on üsna mõistetav, miks vahetult pärast valimisi ei seatud üles vastaskandidaati.

"Tuleb arvestada ka sellega, et see teine kandidaat võib läbi minna ja kui see kandidaat läbi läheb, siis demokraatlikus ühiskonnas tähendaks see tegelikult seda, et ka peaministrit tuleb hakata jälle vahetama ehk siis kõik see, mis viimastel nädalatel on tehtud ja vaeva nähtud, et valitsus kokku saada, siis see oleks justkui löögi all," märkis Reformierakonna juhatuse liige Urmas Paet.

Küll aga oli valida erakonna juhatuse liikmete vahel ja sealne tulemus tõstab kõvasti Kaja Kallase aktsiaid, kes sai kõige tugevama volituse, 666 häält 972-st. Koos temaga said juhatusse veel ka paljud erakonna liikmed, keda on erakonna sisekriitikuteks peetud: Aivar Sõerd, Anne Sulling, Urmas Paet ja Rein Lang.

Samas jäid juhatusest välja eelmisse juhatusse kuulunud Laine Randjärv ja Valdo Randpere, Tartu linnapea Urmas Klaas, Toomas Kivimägi ning Yoko Alender.

Juhatuse valimistel kõige enam hääli kogunud Kaja Kallas soovis enne üldkogu, et erakonna sihtide üle tekiks debatt.

"Ei olnud siin kahjuks sellist kohta, kus seda debatti pidada. Selle üle on mul kurb meel. Küll minu ideedele Taavi Rõivas ja ka peasekretär reageerisid, aga minul ei olnud võimalust vastu reageerida. Oleks olnud võib-olla elavam debatt. Oleks saanud oma ideid kaitsta," ütles Reformierakonna juhatuse liige Kaja Kallas.

"Üldkogu ei ole päris see koht, kus toimuvad vestlusringid. Siin on omaette formaat, aga ma arvan, et erakonna juhatuse liikmetelt ikkagi oodatakse ka vastuste pakkumist ja ma loodan, et uue juhatusega on meil seda tõesti võimalik pakkuda. Kui erakonna liikmed küsivad, siis saavad ka tõesti vastuse," lausus Reformierakonna esimees Taavi Rõivas.

Erakonna esimees rõhutas vajadust ühtselt edasi minna ja ütles oma kõnes, et Reformierakonnas ei ole kunagi olnud sisemisi tülisid ega leere nagu teiste erakondades suured ära minekud ja killustumine.

"Reformierakonnas midagi sellist pole olnud ja see tugevus on olnud selles, et me saame need teemad omavahel selgeks räägitud. Eks ikka on neid, kes mõnikord tahaksid, et mõni asi oleks teistsugune, aga seda ei pea pidama leeriks või tüliks," leidis Rõivas.

Ka Kaja Kallas ütles, et sisemisi kriitikuid ei tule kindlasti võtta kui vaenlasi, vaid sisuliselt tuleb teemade üle väidelda. "Selleks, et saada uueks Põhjamaaks, peab ka erakond vastama Põhjamaa erakondadele. On palju asju, mida me saaks paremini teha," rääkis Kallas.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: