Hurt: Venemaa luure arusaam Siili kordaminekutest ei ühti hinnangutega, mida on Eesti ajakirjanduses avaldatud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Sander Ilvest

Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse asedirektor Martin Hurt ütles, et Venemaa luure arusaam Siili kordaminekutest ei ühti hinnangutega, mida on Eesti ajakirjanduses avaldatud ning et ka Eesti ametkondade esmane hinnang ei pruugi hilisema kokkuvõttega ühtida.

"Selge on see, et Eesti ametkondade avalik esmane hinnang õppusele võib, kuid ei pruugi ühtida hilisema kokkuvõttega, mis sünnib peale kogu laekunud informatsiooni analüüsimist ja mis vähemalt osaliselt ei saa olema avalik. Täiesti loomulik on, et õppusel ilmnenud võimalikud kitsaskohad soovitakse likvideerida kiiresti ja ilma, et idanaaber neist teada saab," kommenteeris Hurt.

"Kuna õppuse sisu pole asjatundjatele ja Venemaa luurele täiel määral võimalik varjata, siis on tõenäoline, et Venemaa luure arusaam õppuse kordaminekutest ei ühti hinnangutega, mida on Eesti ajakirjanduses avaldatud," lisas ta.

Hurt märkis, et Eesti elanikele kaitsetahtele mõjub positiivselt teave õppuse kordaminekust ja seetõttu on loomulik, et ametkonnad soovivad rõhutada seda, mis hästi toimis.

Üldisema kommentaarina ütles Hurt, et reservarmee formeerimine sõltub paljuski sellest kas reservväelased õppustest osa võtavad või pigem hiilivad kõrvale.

"Samas ei koosne reservüksused ainult inimestest, vaid ka tehnikast ja varudest ning oluline on ka väljaõppeline pool - kuivõrd kokkuharjutatud konkreetne üksus on. Õppuse tehnilisest poolest kaitsevägi avalikku teavet palju ei jaga, kuna üksuste varustatus on riigisaladusega kaetud. Samas on selge, et kui vähemalt üks kolmest komponendist on puudulik (inimressurss, materiaalne ressurss, väljaõppetase), siis lahinguvõime on samuti puudulik," lausus Hurt.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: