Idee: roolijoodiku liiklusesse lubanud kaassõitja maksku ise oma ravikulud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Liiklusõnnetus.
Liiklusõnnetus. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Liikluspsühholoog Gunnar Meinhard pakkus välja idee, mille kohaselt võiks purjus juhiga samas autos olevate inimeste puhul kaaluda võimalust, et nad ei saaks hiljem juhi käest tagasi nõuda oma tervise- ega muid kulusid, sest nad on ise olnud kaasosalised.

Meinhard ütles Eesti Päevalehele, et liiklusõnnetuse puhul oleks mõistlik võtta kõigil autos olnud inimestelt bioloogilise vedeliku proov ja neid juhiga võrdselt karistada.

Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsleri Kristel Siitam-Nyiri sõnul pole Eestis tehtud otseseid uuringuid kaassõitjate käitumise kohta, samuti pole teadaolevalt kaassõitja karistamist hea praktikana esile toodud ka mujal maailmas.

"Kaassõitjate karistusähvardus peaks olema viimane vahend olukorras, kus muud meetodid on läbi proovitud," kinnitas asekantsler ja lisas, et täna me selles seisus veel ei ole.

18. mai seisuga on sel aastal joobnud juhtide süül Eestis juhtunud 32 liiklusõnnetust, milles on hukkunud kolm ja saanud viga 37 inimest ning möödunud aastal juhtus joobnud juhtide süül kokku 149 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles hukkus 17 inimest.

Selle aasta esimese nelja kuuga tegi politsei liikluses 281 000 joobekontrolli ja avastas 2300 alkoholi tarvitanud juhti.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: