Simson: peaminister peab maksupaketi teemal selgitusi jagama ({{commentsTotal}})

Kadri Simson
Kadri Simson Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eile õhtul kogunenud Keskerakonna juhatus otsustas kutsuda peaminister Taavi Rõivase erakonna riigikogu fraktsiooni ette, et arutleda peaministriga esmaspäeval valitsuse poolt sisse antud maksupaketti teemadel, mis sisaldab endas ka kütuseaktsiisi ja majutusasutuste käibemaksumäära kasvatamist.

Fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul soovib Keskfraktsioon anda peaministrile võimaluse selgitada maksumuudatusi rahulikumas õhkkonnas kui seda oleks täiskogu saal. Vastasel korral võib teda oodata umbusaldamine.

"Valitsuse poolt menetlusse antud maksupakett halvendab selgelt inimeste heaolu ning toob kaasa üleüldise hinnatõusu. Kutsume peaministri meie fraktsiooni ette, sest soovime kuulda vastuseid, miks ikkagi tegeleb Vabariigi Valitsus rahva heaolu halvendavate muudatuste kiirkorras läbisurumisega. Senised põhjendused on olnud üsna laialivalguvad ning jääb mulje, et visioon puudub ning maksumuudatusi tehakse vaid selleks, et katta sotsiaalmaksu langetamisest tekkivat maksuauku,“ sõnas Kadri Simson.

Simsoni sõnul on läbisurutava maksupaketi põhiprobleemiks asjaolu, et enne valimisi ei olnud tehtavatest muudatustest poolt sõnagi juttu, vastupidi – päev enne valimisi eitas Rõivas selgesõnaliselt maksutõusude plaani ETV otse-eetris.

"Katteallikatest tuleb rääkida enne valimisi, mitte pärast seda. Valitsusel sisuliselt puudub mandaat tehtavateks muudatusteks. Peaminister pole seni adekvaatseid selgitusi anda suutnud, sellisele tegevusele on valijad andnud mitterahuldava hinnangu ning kui ta loobub selgitustest, ootab teda ees umbusalduse avaldamine," ütles Simson.

Ta lisas, et peaministrile tehti ettepanek tulla nädala jooksul fraktsiooni ette talle sobival ajal.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: