Eriväelased harjutasid koos kaitseliitlastega tavatu sõja pidamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti eriväelased õppusel.
Eesti eriväelased õppusel. Autor/allikas: Eesti Kaitsevägi

Kaitseväe eriüksuse võitlejad pidasid koos kaitseliitlastega õppust "Dagger", kus keskenduti sõjalise toetuse ja tavatu sõjapidamise harjutamisele.

Nädal aega kestnud "Dagger" oli seotud ka Leedus toimuva regionaalse erioperatsioonide õppusega "Flaming Sword", mis võimaldas Eestisse õppusele tuua nii teiste riikide eriväelasi kui ka õhutranspordivahendeid.

Seetõttu viibis eile esmakordselt Eesti õhuruumis näiteks hübriidlennuk CV-22 Osprey.

"Tänavune erioperatsioonide õppus oli peamiselt suunatud kaitseliidu võitlejate treenimisele, et olla valmis võitlema sõja kõigis dimensioonides, sealhulgas neis, milleks konventsionaalsed üksused ei valmistu,“ ütles kaitseväe erioperatsioonide väejuhatuse ülem kolonelleitnant Riho Ühtegi.

"Kui kaitseliitlastele lõppes õppus pühapäeval, siis meie eriväelased jätkavad õppusega veel nädal aega, nüüd juba regionaalses keskkonnas "Flaming Sword", mille raames tehakse erioperatsioone ka Leedus," selgitas Ühtegi.

Erioperatsioonide väejuhatusel on oluline osa Eesti iseseisvas kaitsevõimes ja selle peamine ülesanne Eesti riigikaitses on arendada tavatu sõjapidamise võimet.

Lisaks kuuluvad üksuse ülesannete hulka eriluure- ja seire, sõjaline toetus ning otsene rünnak.

Kaitseväe erioperatsioonide grupp loodi 2009. aastal. 2. oktoobril 2012 sõlmisid Eesti ja Ameerika Ühendriigid koostöömemorandumi Eesti eriüksuse saatmise kohta NATO operatsioonile Afganistani.

2012. aasta lõpus kinnitas Eesti valitsus seadusemuudatuse, millega loodi kaitseväe erioperatsioonide üksus.

Erioperatsioonide üksus teeb aktiivselt koostööd lisaks Ameerika Ühendriikidele Saksamaa, Poola ja Balti riikide eriüksustega.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: