24 alaealist on veetnud öö turvakeskuse kainenemistoas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Noored kaubanduskeskuses
Noored kaubanduskeskuses Autor/allikas: PRNPM/EMF

Tallinna Laste Turvakeskuse juurde veebruaris loodud neljakohalises kainenemistoas on ööbinud üha rohkem politsei poolt kinnipeetud joobes alaealisi.

Turvakeskuse andmetel on tänaseks ööbinud nende juures 24 joobes alaealist vanuses 13 kuni 17 eluaastat. Nendest 15 eesti keelt kõnelevad noored ja 9 vene keelt kõnelevat last. Kainenemistoas on maganud 9 tüdrukut ja 15 poissi. Kaheksa last olid pärit Tallinnast ja ülejäänud 16 teistest omavalitsustest.

"Ühte noormeest sooviti meie teenusele suunata üle kolme promillise joobega, kuid palusime kiirkorras politseil noormees erakorralise meditsiiniosakonda suunata," ütles turvakeskuse juhataja Priit Siig.

Tema sõnul nii raske joobega lapsi turvakeskus vastu ei võta, sest selliste juhtumite puhul võib tekkida eluohtlik alkoholimürgistuse oht. "Üldiselt on aga teenus hästi käivitunud ja praktika näitab, et joobes laste turvakoduteenuse loomine on end igati õigustanud," tunnistas Siig.

Joobes laps tuuakse turvakeskusesse juhul, kui politseil ei õnnestu kinnipeetud alaealise kodust aadressi välja selgitada või ei saada lapsevanemaga telefoni teel kontakti.

Politseipatrull teavitab turvakeskust kliendi toomisest eelnevalt telefoni teel, kontrollides ühtlasi, et noorel ei oleks kaasas alkoholi, narkootilisi aineid ega ohtlikke esemeid. Hommikul edastab osakonnajuhataja info lapse majutamisest kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötajale ja lapsevanemale, misjärel lahkub alaealine sama päeva jooksul.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: