Võrumaa noored korrastasid "Pärandvaderite" projekti raames kohaliku kalmistu

Foto: Pärnu Postimees/Scanpix

Eestis on Norra eeskujul käivitunud "Pärandvaderite" pilootprojekt, mille eesmärk on panna kooliõpilasi märkama ja korrastama pärandobjekte.

Projekti registreerunud 15 kooli peaks töödega algust tegema alles sügisel, ent Võrumaal asuv Parksepa keskkool ei pidanud vajalikuks nii kaua oodata ning läksid juba nüüd kohalikku kalmistut korrastama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesmärk selge, haarasid Parksepa kaheksanda klassi õpilased kindad, rehad ja panged ning asusid asja kallale. Tegemist on esimeste koolinoortega, kes otsustasid pilootprojekti "Pärandvaderid" raames midagi head ära teha.

"See on hea võimalus anda ka lastele vahetult kogeda seda head tunnet, mis tekib kui me oleme midagi korda teinud," rääkis Parksepa keskkooli ajalooõpetaja Andres Breidaks.

Noortelgi oli tegutsemise üle hea meel.

"Äge on hoolitseda vanade asjade eest. Saab vabas õhus sõpradega aega veeta," ütles Parksepa keskkooli 8. klassi õpilane Thor-Oddvar Hallik.

"See on ikka Eesti ajalugu. Et kõik oleks ilus ja kui keegi tuleb külastab, saaks ta aru, et kõik pole maha jäetud," lisas samuti 8. klassis õppiv Karl Hollo.

Lihtsalt öeldes on pärandvaderid hakkajad kooliõpilased, kes õpivad tundma, väärtustama ja korrastama kohaliku kultuuriajaloo tähendusrikkaid objekte. Sedapuhku saeti korrastustööde käigus maha puid, korrastati vanu hauaplatse ning kaevati välja ümberkukkunud uhke raudaed.

Parksepa keskkooli õpilased on ajaloo ja seiklusringi raames korrastanud varasemalt ka Kirumpää linnust ning Võru Katariina kiriku torni ja pööningut.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: