Herkel: iga-aastased valimised on osa meie erakonna sisedemokraatiast ({{commentsTotal}})

Andres Herkel.
Andres Herkel. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Eesti Vabaerakond koguneb täna oma üldkogule, et teha kokkuvõtted Vabaerakonna esimesest tegevusaastast.

Tulenevalt erakonna põhikirjast, millega erakonna juhtorganid valitakse vaid üheks aastaks, toimub ka erakonna esimehe, juhatuse, aukohtu ja revisjoni valimine. Samuti arutab üldkogu põhikirjamuudatust, millega erakonna uue juhtorganina luuakse esinduskogu.

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli hinnangul on erakonnal põhjust koguneda oma üldkoosolekule igati rõõmsas meeles.

"Oleme olnud edukad ja mingeid enesekriitilisi ümberhindmisi ei ole meil, erinevalt koalitsioonierakondadest, vaja teha. Samuti oleme uue erakonnana jõudnud riigikokku, me ei ole võtnud selleks võlgu ning meie reiting on väga kõrge. Paremat seisu üldkogule vastu minna oleks isegi raske loota,“ ütles Vabaerakonna esimees Andres Herkel erakonna poolt saadetud pressiteates

Herkeli sõnul annab Vabaerakonna põhikiri esimehele ja juhatusele volitused vaid üheks aastaks ning seetõttu valib üldkogu ka uued juhtorganid. Herkeli arvates iga-aastast valimist käsitleda usaldushääletusena, kus üldkogu saab otsustada, kuidas erakonna juhtkond on toime tulnud.

"See on osa meie sisedemokraatiast ja aitab hästi vältida juhtorganite väsimist ja tagatoastumist,“ märkis Herkel.

Tänasel üldkogul on end Vabaerakonna juhatuse liikmekandidaadiks üles seadnud 32 erakonna liiget, erakonna aukohtusse pürib 10 kandidaati ja revisjonikomisjonis soovib osaleda viis kandidaati.

Erakonna esimehe kandidaadiks on Pärnumaa, Järva- ja Viljandimaa ning Harjumaa piirkonna poolt esitatud praegune esimees Andres Herkel.

Toimetaja: Allan RajaveeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: