Sven Mikser: ma ei kandideeri erakonna esimeheks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1432977180000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Sven Mikser teatas tänasel SDE üldkogul, et ei kandideeri enam erakonna esimeheks. Ta palus erakonna liikmetel uut esimeest Jevgeni Ossinovskit toetada ning anda talle aega uude rolli sisse elamiseks.

Sven Mikser ütles üldkogu avakõnes, et loobub ta erakonna esimehe kohale kandideerimast. Samuti märkis ta, et debatt ja ideede heitlus on need, mis erakonda elusana hoiavad, aga omavahelisi lahinguid, leere, kahtlustusi ja süüdistusi partei ei vaja.

"Eile, pärast Kuku raadio debatti küsisin ma Jevgenilt otse, kas ta nüüd, pärast kuu aja pikkust sisekampaaniat, usub, et ta tõepoolest suudab ja tahab seda erakonda juhtida. Ja ta kinnitas, et ta tõesti tahab ja suudab. Ma otsustasin, et ta peab selle võimaluse saama ja seetõttu ei püri ma taas erakonna esimeheks," ütles Mikser oma avakõnes.

"Tahan näha meie erakonda võitmas järgmisi valimisi ja sellepärast, et erakond saaks minna edasi ilma kõhkluste, kahtluste, ilma tiibade ja leerideta, loobun ma kandideerimast ja palun teil toetada Jevgenit - ta vajab seda toetust," ütles Mikser üldkogul.

"Erakonna esimehe kingad on suured kingad ja keegi ei ole neisse esmakordselt astudes kõigiks väljakutseteks valmis," tunnistas endine erakonna esimees. Samuti rõhutas Mikser erakonna kaaslastele, et nad peavad andma uuele erakonna esimehele Jevgeni Ossinovskile võimaluse uude rolli sisse elada.

"Ärge olge oma ootustes liiga ebarealistlikud, sest nii tuleb paratamatult pettumus," arvas Mikser, kes märkis, et pikk tee algab esimesest sammust ning sotsiaaldemokraatlikku asja saab ajada ka väikeste võitude haaval.

Mikser rõhutas, et joondumine ühe esimehe taha on parim võimalus hoida erakonda ühtsena ning teha teoks see, milleks sotsiaaldemokraadid on valitud ja usaldatud.

Riigikogu SDE fraktsiooni esimehe Andres Anvelti hinnangul astus Sven Mikser riigimeheliku sammu. "Erakond saab nüüd uues kvaliteedis edasi minna juba üksi sellepärast, et sisepinged kindlasti maabuvad. Ma arvan, et Sven, võttes selle vastutuse, andis erakonnale täiesti uue hoo sisse. Nii et nüüd loodame kõik Jevgeni ja uue juhatuse peale," ütles Anvelt "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: