Andres Herkel: peame alal hoidma idealismi, mis meil õnnestus valimisteks luua ({{commentsTotal}})

Andres Herkel.
Andres Herkel. Autor/allikas: Martin Dremljuga

Vabaerakonna esimees Andres Herkel ütles erakonna üldkogul peetud ülevaatekõnes, et on oluline, et erakond määratleks täpsemalt oma väärtushoiakuid.

Herkel ütles, et tihti on tehtud etteheiteid, et Vabaerakonnal justkui poleks maailmavaadet on vale ning alalhoidlikkus ja rahvuslus on erakonna selgesti esile tõstetud väärtused.

"Alalhoidlikkus ja rahvuslus on programmi eeskõnes selgesti esile tõstetud väärtused, kuid isegi rohkem meeldib mulle Sergei Metlevi poolt välja käidud vabakonservatismi mõiste. Selles on värskust ja intriigi,“ ütles Herkel.

Herkel peatus ka erakondade riikliku rahastamise teemal ja erakonnas sees puhkenud arutelul, kuidas seda raha kasutada.

"Kui me ei kasuta jooksvateks tegevuskuludeks enamat kui poole riigieelarvelisest toetusest, siis peame me varem või hiljem otsustama, mida ülejäänud poolega teha," lausus Herkel, kes lisas, et täna ei oska ta anda vastuseid, mida teha ülejääva summaga.

Herkel rõhutas, et erakond jätkab oma avatuse põhimõtet ja kaasab poliitikasse erakonda mitte kuuluvaid aktiivseid inimesi.

"Peame alal hoidma seda idealismi, avatud võimalusi ja avatud platvormi toetajate jaoks, mis meil õnnestus viimasteks valimisteks luua - see on suur väärtus, mida hoida," kinnitas Vabaerakonna esimees, kes märkis, et kui erakond peaks tõsiselt nö "kartellistuma", siis vajab Eesti ühiskond aastal 2019 uut Vabaerakonda.

Toimetaja: Allan RajaveeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: