Urmas Reinsalu USA saatkonna tegevusest: see asi tuleb avalikkusele selgeks teha ({{commentsTotal}})

Urmas Reinsalu.
Urmas Reinsalu. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul peab ühiskonna usalduse kui Eesti ja Ühendriikide vahelise süveneva koostöö huvides tegema avalikkusele selgeks, millega USA saatkonna turvameeskond tegeleb.

Reinsalu hinnangul võib meedias ilmunud teabe põhjal järeldada, et USA saatkonna tegevuse eesmärk on olnud objekti kaitse ja ohutõrjumine.

"Koostöö diplomaatilise esinduse ja asukohariigi õiguskaitseasutuste vahel esinduse turvalisuse tagamiseks on iseenesest rutiinne tegevus," selgitas justiitsminister ERR-i uudisteportaalile saadetud kommentaaris.

Samuti lisas ta, et mingit luure- või jälitustegevuse õigust Eesti seaduste tähenduses ükski riiklik ametiasutus delegeerinud ei ole ning selleks puudub neil ka pädevus. "Küsimus on koostöös objektikaitse eesmärgil," ütles Reinsalu.

Ta märkis, et keskseks küsimuseks antud juhtumi puhul isikute põhiõiguste kaitse tagamine. "Eesti riigis peavad kõigi inimeste põhiõigused olema kaitstud," kinnitas Reinsalu, kes lisas, et on antud juhtumit arutanud ka riigi peaprokuröri Lavly Perlinguga ning andmekaitseinspektsiooni peadirektori Viljar Peebuga.

Urmas Reinsalu sõnul analüüsib justiitsministeerium seda juhtumit ning laiemat õigus- ja järelvalvekeskkonda põhjalikult. Vajadusel tehakse ka ettepanekud õiguslike reeglite ja järelvalve asjus.

"See asi tuleb avalikkuse jaoks selgeks teha," rõhutas Reinsalu, kes leidis, et see on vajalik nii ühiskondliku usalduse tagamiseks kui ka Eesti ja USA vahel süveneva koostöö jaoks.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: