Washington Post: USA politsei on viie kuuga tapnud vähemalt 385 inimest ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: AP/Scanpix

Ajaleht The Washington Post kirjutab ajakirjanike kogutud andmetele tuginedes, et tänavu viie kuuga on politsei üle riigi tapnud intsidentides vähemalt 385 inimest ehk 2,6 inimest päevas.

Ajalehe andmed erinevad üle kahe korra ametlikest andmetest, kuna politseijaoskondadel pole kohustust oma andmeid föderaalvalitsusele esitada, mistõttu on üleriigiline statistika puudulik.

Lehe andmetel oli 80 protsenti politsei pool tapetututest relvastatud peamiselt tulirelvade, kuid ka nugade ja matšeetede ning ühel juhul ka naelapüstoliga.

Samas puudus 49 hukkunul relv ning 13 hukkunul olnud relv osutus mängupüssiks, mis tähendab, et 16 protsenti politsei poolt intsidentides tapetutest olid relvastamata või kandsid mängurelvi.

Hukkunute vanused jäid vahemikku 16-83 ning kaheksa neist olid alla 18-aastased ehk lapsed. Suurim hukkunute hulk oli vanusegrupis 25-34-aastat, milles kaotas elu kokku 118 inimest.

Leht kirjutas ka, et hukkunutest 92 inimest olid politsei või ka omaste kinnitusel tunnistatud vaimselt haigeteks inimesteks.

Leht märkis, et politseinik võib kasutada tulirelva vaid juhul, kui on tekkinud oht tema enda või ümbritsevate inimeste eludele, kuid tänavustest surmaga lõppenud intsidentidest päädis vaid kolm tulistamist politsenikele süüdistuse esitamisega.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: