Rõivas: dramaatilisi muudatusi pole mõistlik koalitsioonileppesse teha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimeheks valitud Jevgeni Ossinovski soov on koalitsioonilepe uuesti üle vaadata. Reformierakonna esimehe Taavi Rõivase sõnul võib kõikidel koalitsioonipartneritel olla ettepanekuid, kuidas koalitsioonilepet paremaks teha, kuid seda, et sotsiaaldemokraadid võiksid tahta lepet kõvasti muuta, Rõivas ei usu.

Sotsiaaldemokraatide vastvalitud esimees Jevgeni Ossinovski lubas kutsuda kokku erakonna juhatuse, et arutada koalitsioonileppe muutmist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ühtlasi lubas ta enne leppe võimalikku muutmist oodata ära ka Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) uue juhi valimise.

Reformierakonna esimees Taavi Rõivas ütles, et kõigil partneritel võib ideid tekkida

"Ma ei usu, et mingeid dramaatilisi pööranguid oleks võimalik või mõistlik teha. Kui on ideid, kuidas lepet veel paremaks teha, siis arutada ikka võib. Ma arvan, et kõigil kolmel partneril aeg-ajalt ideid ikka tekib ja kui kõik on nõus, eks me siis vaatame, kas on võimalik kõike veel paremini teha või mitte," rääkis Rõivas.

IRL-i esimehe kandidaat Margus Tsahkna tõdes, et kui koalitsiooni üks osapool soovib koalitsioonileppe avamist, siis tuleb seda ka teha. Tsahkna sõnul pole IRL-il midagi koalitsioonileppe avamise vastu ning üle võiks vaadata kogu majanduse osa.

"On ka need väärtused, mille eest me seisame, mis on seotud eesti keele, eesti kultuuripoliitikaga, eesti haridussüsteemiga. Eriti mis puudutab eesti- ja venekeelset õpet. Need nõudmised olid meie jaoks väga radikaalselt vastuvõetamatud koalitsiooniläbirääkimistel, mida ka Ossinovski ise esitas. Nendes küsimustes me kindlasti ei ole nõus muudatusi tegema," rääkis ta.

Opositsioonilise Keskerakonna asesimehe Kadri Simsoni hinnangul võivad leppesse tulla muudatused.

"Ossinovski selge väljaütlemine, et ta soovib koalitsioonilepet taas avada, annab viite, et võib juhtuda nii, et lähinädalatel sotsiaaldemokraatide hääletaga maksutõuse ei toetata. Ma arvan, et Taavi Rõivasel tuleb mõningal määral ebamugav olukord üle elada, tal ju teisi alternatiive ei ole," rääkis Simson.

Jevgeni Ossinovski ütles oma laupäevases kõnes, et võimalikud on ka koalitsioonivariandid ilma Reformierakonnata. Taavi Rõivas nimetas selliseid väljaütlemisi valimiskampaania osaks ja lisas, et Reformierakonnal lõppes kampaania 1. märtsil.

"Sotsiaaldemokraatidel lõppesid valimised ära eile, kui nad valisid uue esimehe ja uue juhatuse. IRL-i jaoks saab valimiskampaania läbi järgmisel nädalavahetusel, kui ka IRL-il uus esimees paika saab. Ma arvan, et pärast valimiskampaaniat on võimalik koostööd konstruktiivselt edasi teha," ütles Rõivas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: