Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Madise ja Tsahkna tunnustasid koolikiusamise vastu võitlevat õpilast

Tänasel lastekaitsepäeval tunnustasid õiguskantsler ja lasteombudsman Ülle Madise ning sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna neid, kes on silmapaistvalt mõjutanud laste ja perede käekäiku. Auhinnaga „Lapse suur tegu" tänati Tartu Raatuse Kooli 9. klassi õpilast Annabel Taltsi koolikiusamise vastu võitlemise eest. Annabel algatas koos kaaslastega oma koolis projekti "Kõik kiusamise vastu".

"Me korraldasime algklassidele loenguid, rääkisime neile kiusamisest, kuidas kiusamise korral käituda ja kuidas omavahel paremini läbi saada. Me korraldasime ka meeskonnamänge neile klassisiseselt," ütles auhinna "Lapse suur tegu" laureaat Annabel Talts "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

Koolikaaslastele etendati ka näidend tüdrukust, keda koolis kiusatakse. Kooli huvijuhi sõnul võtsid õpilased kiusamise teemat tõsiselt ning see tekitas neis palju küsimusi. Näiteks jõuti arusaamisele, et ka pahatahtlik naer teise üle on kiusamine.

Tartu Raatuse Gümnaasiumi huvijuht Kaie Anderson ütles, et aulas kuulasid näidendit viiendast üheksanda klassi õpilased ja tegelikult kuulati väga tõsiselt. "Pärast etendust esitati ikka küsimusi, et miks ikka selliselt toimitakse. Ega kiusamist ei loeta ju heaks, saadakse aru küll, aga ikka toimib seda," sõnas Anderson.

Kuna koolikiusamise vastu võitlemisel on suur roll ka õpetajatel ja lapsevanematel, kutsusid õpilased nendega rääkima koolitaja. Sügisest läheb Annabel gümnaasiumisse teise kooli, kuid ta loodab, et kiusamise vastase projektiga jätkavad Raatuse kooli nooremad õpilased.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: