Ionas alustab Kuivastu-Virtsu liinil proovisõitudega sel nädalal ({{commentsTotal}})

Foto: Margus Muld/ERR

Reede õhtul Virtsu sadamasse sildunud parvlaev Ionas peaks Kuivastu -Virtsu liinil alustama juba nädala lõpus proovireisidega. Praeguste laevadega võrreldes Ionas erilisi mugavusi sõitjatele pakkuma ei hakka, küll peaks ta aga täitma tähtsaima eesmärgi - toimetama korraga vähemalt 140 sõiduautot ja 400 reisijat mandrilt Muhusse ja vastupidi.

Reedel Virtsus lõppenud 24-päevane merereis algusega Kreekast, oli eeldatavasti ka Ionasele endale oma 16 aastase ajaloo kõige pikem. Kapteni sõnul pidas laev pika merereisi hästi vastu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kõik mehhanismid ja masinad pidasid vastu, saime ilusasti siia ilma igasuguste probleemideta," ütles kapten Uno Toom.

1989 aastal Inglismaal ehitatud laev on väljast värske värvi saanud, aga seest on praegu veel pisut väsinud ilmega.

Laevas käivadki vajalikud ettevalmistused siinsele liinile tulekuks. Ionast võib nimetada ka liinil sõitnud laeva Viire aasta nooremaks sõsarlaevaks. Aga mõningaid erinevusi on. Näiteks see laev kannab endaga ülemise autodeki laadimissilda ise kaasas. Uudsena on sellel laeval reisijate jaoks eskalaator ja on ka piisavalt mugavaid nn lennukitoole.

Saaremaa Laevakompanii tegevjuht Tõnis Rihvk ütles, et Viirega võrreldes on see laev järgmine samm edasi. "On mugavamad istmed, parem teeninduspind, natuke mugavam trepist üles minna, ehk siis eskalaator. Nii et kõik peaks olema nõks parem. Jääklass tal puudub. see talv mis tänavu oli võiks ta rõõmsasti sõita. Loodame et tuleb normaalne talv ka järgmine," rääkis Rihvk.

Tõnis Rihvki sõnul sõidavad tänavu jaanipäeval Kuivastu-Virtsu liinil kolm parvlaeva: Regula, Muhumaa ja Ionas.

"Kui me eelmisel aastal rääkisime sellest, et oleks vaja Saaremaa liinile kolmandat laeva , siis see aasta ongi see teoks saanud, et Virtsu-Kuivastu vahel on kahe laeva asemel kolm. Nii et ma arvan, et jaanipäev võib rahulikult tulla ja kõik inimesed on saarele teretulnud," arvas Rihvk.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: