Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Transpordiamet: liiklusolukorda võib leevendada fooritsüklite ümbervaatamine

Foto: Postimees/Scanpix

Seoses täna alanud teetöödega Tallinnas, Narva maanteel olid hommikul suuremat sorti liiklusummikud nii Pirita teel, Narva maanteel, kui ka Gonsiori tänaval, kust toimus ümbersõit. Tallinna transpordiamet ütleb, et hommik kulges eelduste kohaselt ning ainus asi, mis alates homsest võib veidi olukorda leevendada, on fooritsüklite ümbervaatamine.

Hommikul enne kella kaheksat kulges liiklus mööda Pirita teed ja edasi Narva maanteel selle kellaaja kohta pigem tavapäraselt. Tund aega hiljem aga, kella 9 ajal aga ulatus liiklusummik juba kesklinnast Maarjamäeni ning kulges oluliselt aeglasemalt kui tavaliselt tööpäeva hommikuti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa ütles, et ilmselt tulid liiklejad hiljem välja arvestades, et kella 8 ajal on suured ummikud, aga nad jõudsid kõik ühte kohta kella 9 paiku.

Kuna tänasest on suletud Narva maantee Hobujaamast, Laikmaa tänavast kuni Tuukri tänavani Metodisti kiriku juures, siis olid üle koormatud ka ümbesõitudeks kasutatav Tuukri tänav ja Gonsiori tänav. Talvo Rüütelmaa ütleb, et leevendust võib edaspidi ummikutesse tuua algav puhkuste aeg. Samas vaadati täna üle ka fooritsüklid.

"Me vaatame fooriprogrammid üle ja peame arvestama ka sellega, et täna hommikul näitas liikluspilt seda, et hommikune tipptund sulandus edasi laeva peale minevate sõidukite liikluskoormusega. Loodame, et homme on olukrod natuke parem," ütles Rüütelmaa.

Õhtune tipptund kulges Tallinna kesklinnas tavapäraselt. Kuigi siin-seal Narva maantee ümbruses kohtas seisakuid, siis need lahenesid suhteliselt kiiresti. Ehk ka seetõttu, et täna oli linnast väljuval suunal Narva maanteel alates Jõe tänavast veel võimalik liikuda.

"Praegusel hetkel küll jah, aga siin tööde käigus ladustatakse siia materjale, liiklusruum jääb siin iga hetkega väiksemaks, et tuleks väljuval suunal valida Gonsiori ja Raua tänava lahendus," kommenteeris seda Rüütelmaa.

Kõikidel suletud lõikudel sõidab endiselt ühistransport.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: