Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kohveri kinnipidamisaega pikendati, lisandus veel üks süüdistus

{{1433219834000 | amCalendar}}

Pihkvas algas täna kohtuistung Eesti kaitsepolitseiniku Eston Kohveri üle, kus pikendati Kohveri kinnipidamisaega 4. augustini. Järgmine kohtuistung leiab aset 8. juunil.

8. juunil algav kohtuprotsess kestab advokaat Jevgeni Aksjonovi sõnul umbes nädala. 15. ja 16. juunil peab Aksjonov olema seoses teiste tööülesannetega Moskvas. Pärast tema naasmist Pihkvasse kohtuprotsess jätkub, selgitas ERR-i korrespondent Anton Aleksejev.

Advokaadi kinnitusel on Kohveril Pihkvas oleku ajal õigus kohtuda ka lähedastega, avalduse selles osas võivad kirjutada nii Kohver ise kui ka tema lähedased. Samuti võib temaga kokku saada Eesti Moskva suursaatkonna konsul. Eesti Pihkva konsulaadi töötajad temaga aga kohtuda ei saavat. Loa kohtumisteks saab anda ainult kohtunik.

Tänasele istungile Eesti Moskva saatkonna konsulit ei lubatud. Ka järgmised kohtuistungid saavad olema kinnised.

Aleksejev lisas, et advokaadi sõnul väidab Kohver, et Lefortovo vanglas olid tema tingimused paremad kui Pihkvas.

Esialgu oli teada, et Kohverit süüdistatakse spionaažis, relva salakaubaveos ja illegaalses piiriületuses, täna lisati ka neljas süüdistus - ebaseaduslik relvakandmine.

Kohverit ähvardab süüdimõistmisel kuni 20 aasta pikkune vanglakaristus.

Vene eriteenistused röövisid Eston Kohveri Eesti-Vene piirilt Eesti poolelt eelmise aasta 5. septembril. Vene võimud aga väidavad, et võtsid Kohveri kinni Pihkva oblasti territooriumil.

Kohverile esitati veel üks süüdistus

Kohtu pressiesindaja Julia Pron ütles varem Vene uudisteagentuurile TASS, et senistele süüdistustele lisandus ka süüdistus ebaseaduslikus relvakandmises. Selline süüdistus võib maksimaalse karistuse puhul tuua kaasa veel kolm aastat vabadusekaotust.

Pihkvasse toodi Eston Kohver eile.

Aleksejev: Vene pool on loonud tingimused kiireks protsessiks

"Saalis oli ka advokaat ja kohtuniku abi, kohtunik ise veel ei tulnud sellel hetkel, kui ajakirjanikke saali sisse lasti. Me viibisime seal umbes 10 minutit. Kohver nägi välja üsna hästi," kommenteeris ERR-i Moskva korrespondent Anton Aleksejev.

"Siin advokaat ütles juba, et tema võib taotleda Eesti konsulile luba kohtuda oma kaasmaalasega siin Pihkva vanglas, kinnipidamisisolaatoris, aga praegu veel sellist palvet ei tulnud," lisas ta.

Aleksejev märkis, et advokaat Aksjonov oli talle öelnud, et põhiline küsimus, mida täna otsustatakse, on see, milline näeb välja edaspidine istungite graafik. "Ja lähtudes advokaadi sõnadest, võib öelda, et advokaat on juunikuus suhteliselt vaba ehk et tema võib osaleda istungitel nii tihti, kui kohtunik peab vajalikuks."

"Omalt poolt Pihkva kohtu pressiesindaja ütles eile, et kohtunik tegeleb ainult selle protsessiga. Et põhimõtteliselt kõik tingimused selleks, et läbi viia protsessi võimalikult kiiresti, on olemas," sõnas Aleksejev lõpetuseks.

Toimetaja: Merili Nael, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: