Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti pagulasorganisatsioonid pöördusid peaministri poole

Eero Janson
Eero Janson Autor/allikas: ERR

Pagulastega tegelevad Eesti vabaühendused saatsid täna peaminister Taavi Rõivasele avaliku pöördumise seoses varjupaigataotlejate varajase õigusnõustamise teenuse rahastamise lõpetamisega.

Eesti pagulastega tegelevad vabaühendused avaldavad kirjas nördimust siseministeeriumi otsuse üle mitte kuulutada välja eelnevalt planeeritud konkurssi, et tagada juulikuust varjupaigataotlejatele varajase õigusnõustamise teenus, mida pakkus Eesti Inimõiguste Keskuse juures tegutsev varjupaigataotlejate õiguskliinik.

Kari Käsper Eesti Inimõiguste Keskusest, Eero Janson Eesti Pagulasabist ning Juhan Saharov Johannese Mihkelsoni Keskusest kutsuvad kirjas Eesti riiki jätkama õigusnõustamist Eesti Inimõiguste Keskuse varjupaigataotlejate õiguskliinikus vähemalt aasta lõpuni või kauem, kui selleks ajaks ei ole sarnase mahu ja kvaliteediga teenust välja töötatud.

Ühtlasi kutsuvad nad üleks kaasama Eesti pagulasvaldkonnaga tegelevaid vabaühendusi, millel on märkimisväärne kogemus ja teadmised, võrdsete partneritena varjupaigataotlejate ja pagulaste valdkonna poliitikate ja lahenduste väljatöötamisse.

Seadma sisse regulaarse teabevahetuse ja koostöö siseministeeriumi, sotsiaalministeeriumi ja pagulasvaldkonnas tegutsevate vabaühenduste vahel, et luua vastastikust usaldust ja soodustada kaastootmisel põhinevate lahenduste väljatöötamist.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: