Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ossinovski uut arutelu eesti keele õppe üle vene koolides algatada ei plaani

Foto: Postimees/Scanpix

Riigikogu valimiste eel rääkis endine haridusminister, äsja sotsiaaldemokraatide esimeheks valitud Jevgeni Ossinovski vajadusest tugevdada eesti keele õpet vene koolides juba põhikoolist alates ja et keelereform gümnaasiumiosas pole tulemusi andnud. Nüüd tunnistab Ossinovski, et vene koolide probleem on küll oluline, kuid sotsiaaldemokraadid sel teemal koalitsioonipartneritega uut diskussiooni algatada ei kavatse.

Jevgeni Ossinovski tõdeb, et esitas ministriks oleku ajal oma visiooni sellest, et eesti keele õpe võiks algklassides olla intensiivne ja lõpuklassides võiks sellesse paindlikult suhtuda. Koalitsioonipartneid arvasid teisiti ning nüüd vastutab selle küsimuse eest haridusminister. Ossinovski lisab, et koalitsioonileppe kõige problemaatilisemate osade hulka see küsimus ei kuulu.

"See, mis puudutab vene koolide taseme parandamist ja eesti keele oskuse parandamist siis see on tõesti selline ühe ministeeriumi valdkonna küsimus- väga oluline, kuid põhiline vastutus on tänasel haridusministril," ütles Ossinovski "Aktuaalsele kaamerale".

Keskerkondlane Mihhail Kõlvart tõdeb, et vene kooli küsimus on jätkuvalt poliitiline ning sotsiaaldemokraatidel on keeruline midagi muuta.

"Praegune koalitsioonileping ei anna sotsiaaldemokraatidele võimalust midagi muuta ja on ka näha, et koalitsioonipartnerid pole valmis seda teemat arutama," leidis Kõlvart.

Nii Laine Randjärv Reformierakonnast kui Priit Sibul IRList leiavad, et koalitsioonileppe haridusosa uut diskussioone ei vaja.

"Minul on see teadmine, et haridusküsimustes mingisuguseid eraldi küsimusi lahti ei võeta ja et kokkulepitud asjad saavad tehtud," sõnas Randjärv.

"Tänases kontekstis ei leia, et peaks hakkama seda punkti üle vaatama," ütles ka Priit Sibul.

Ossinovski lubas valitsust mitte lõhkuma hakata

Sotsiaaldemokraatide üldkogul viitas Jevgeni Ossinovski ka võimalusele, et paegune koalitsioon ei pruugi kaua püsida.

"Jevgeni sellise suurejoonelise tulekuga tõi sellist uut õhku poliitikasse ja praegu see tuul ei ole võib olla väga tugev aga see tuul on võimeline tuua suuri muudatusi," arvas Mihhail Kõlvart. Samas ei välistanud ta ka võimalust, et praegune koalitsioon kestab 4 aastat.

Ossinovski selgitas, et hetkel muudatusi näha pole ja koalitsiooni sotsid lõhkuma ei hakka, kuid valmis tuleb olla kõigeks. "Me ei ole need, kes esimese asjana aktiivselt otsiks, kuidas saaks valitsust lõhkuda. Seda kindlasti mitte," lubas Ossinovski.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: