Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärnu Rannastaadioniga seotud riigihankevaidlused andsid tõuke seaduse muutmiseks

Pärnu linn allkirjastas Eventus Ehitusega lepingu Rannastaadioni ehitamiseks, staadion peaks valmima aasta pärast. Tegelikult lähevad tööd lahti kavandatust palju hiljem, sest riigihankevaidlused kestsid üle üheksa kuu. Selliste vaidluste välistamiseks teeb Pärnu linn ettepaneku riigihankeseaduse muutmiseks.

Et kauaoodatud päeva pisut meeldejäävamalt sisustada, alustati seda jooksuga, viimasega selle staadioni pikas ajaloos. Pärnu spordikooli tüdrukute 4x100 meetri teatejooksu ankruneiu andis lepingu linnapea Romek Kosenkraniusele üle. Lepingu allkirjastasid Pärnu linnavalitsuse majandusosakonna juhataja Mait Talvoja ja Eventus Ehituse juhatuse liige Lauri Kaska. Ja ehitusfirma hakkas kohe ka vana tribüüni lammutamisega pihta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Riigihanke ettevalmistamine, selle väljakuulutamine ja läbiviimine võttis meil kolm kuud, aga üle üheksa kuu me oleme vaielnud selle üle, kuidas neid riigihanke tingimusi tõlgendada," ütles Kosenkranius.

Mõistlikum oleks riigihangete seadus selle koha pealt ümber teha, et mitte lubada vaidlustada hanke tingimusi, kuna neid on enne pakkumuse esitamist piisavalt aega endale selgeks teha.

Pärnu abilinnapea Meelis Kukk peab hanketingimuste vaidlustamist pärast pakkumuse tegemist ressursikaoks. "Kevadel ametisse astunud valitsuse koalitsioonileppes on punkt, et muuta riigihangete seadus lihtsamaks," ütles Kukk.

Et staadioni ehitus on sellega kivi tagant lahti pääsenud, teeb mõistagi rõõmu sportlastele ja treeneritele.

Kergejõustikutreener Ando Palginõmm meenutas, et staadion rekonstrueeriti viimati 1965. aastal. "Õieti rõõmustan alles siis, kui on avamine, ma olen juba nii hellaks tehtud," lisas ta.

Palginõmm ütles, et Pärnust sirgunud kergejõustikutippe oma rahvas staadioni puudumise tõttu ei tunnegi. Nüüd asjad loodetavasti paranevad.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: