IRLi Pärnumaa juht: erakonnas ei saa olla kohta sellise taustaga inimestel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Andres Metsoja on IRL-i esindaja Pärnu koalitsiooniläbirääkimistel.
Andres Metsoja on IRL-i esindaja Pärnu koalitsiooniläbirääkimistel. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) Pärnumaa piirkonna esimees Andres Metsoja tõdes täna lahvatanud uute liikmete kriminaaltausta skandaali valguses, et kahtluste korral tulnuks inimeste vastuvõtmist erakonna liikmeks edasi lükata.

Metsoja kinnitas raadiosaates „Uudis+“, et kahtlusi äratanud taustaga inimestele tehti ka taustakontroll, kuid leiti, et kui soovitajad nende liikmeks saamises probleemi ei näinud, siis polnud põhjust nende vastuvõtmisest ka keelduda.

„Erakonna liikmeks on nad saanud seetõttu, et erakonnas on inimesi, kes on nendega suhelnud ja soovitanud erakonnaga liituda,“ selgitas Metsoja. „Veendusime, et need avaldused on inimestel täidetud oma käega ja nad saavad aru, millega nad liituda soovivad. Kui inimene kinnitab, et tal ei ole kehtivat karistust, siis me põhineme usaldusel,“ ütles Metsoja.

Metsoja kinnitas, et piirkonnas arutati avaldusi läbi vaadates, kas ehk ei peaks kahtlustäratava taustaga inimesi vastu võtma, kuid peeti mõistlikuks nad siiski vastu võtta, kuna mõistlikku põhjust nende vastuvõtmisest keeldumiseks polnud. Nende inimeste avaldused erakonnaga liitumiseks tõi Sander Kilk.

„See on meile õppetund, et kui on kõhklused-kahtlused, siis tuleb võtta aega ja saada nende inimestega kokku,“ tõdes Metsoja, väites, et ta ise jäi liituda soovijate liikmeks hääletamisel erapooletuks. „Erakonnas ei saa olla kohta sellise taustaga inimestel,“ leidis ta nüüd.

„Kurb, et me peame seda tegema sellisel viisil täna. Neil on võimalus vaidlustada see aukohtus,“ tõdes Metsoja.

IRL teataski täna 21 liikme väljaheitmisest oma ridadest.

Eesti Päevaleht kirjutas täna, et maikuu jooksul on IRL-i Pärnumaa piirkonnas võetud vastu 60 inimest, kellest 17 on varasemalt kriminaalkorras karistatud. Nende hulgas on tapjad, vargad, vägistaja. IRL-il seisab sel nädalavahetusel ees suurkogu, kus erakonnale valitakse uus esimees, millega seoses on hüppeliselt kasvanud uute liikmete liitumine erakonnaga.

Kolm aastat tagasi varjutas IRL-i suurkogu samasugune skandaal, kui selgus, et vahetult enne suurkogu massiliselt liitunute hulgas oli suurel hulgal eelnevalt kriminaalkorras karistatud inimesi.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: