Maardu metsarajalt leitud traatlõksude asjus alustati kriminaalmenetlust ({{commentsTotal}})

Foto: ERR/Scanpix

Maardu ja Jõelähtme piiril asuvale Kroodi metsarajale paigaldas keegi hiljuti vähemalt kuus ohtlikku traatlõksu. Puude külge seotud traat, mis asub jalgratturite ja mootorratturite jaoks kaela kõrgusel, võib põhjustada väga tõsiseid vigastusi.

Kuigi väidetavalt on kannatanuid mitu, ei ole politseile teadaolevalt keegi tõsiselt vigastada saanud. Juhtunuga seoses alustati täna kriminaalmenetlust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Traadile otsa sõitnud mootorrattur Ahti Pihkva pääses õnnestusest tõsisemate vigastusteta, kuigi halvema õnne korral oleks tulemus võinud olla teistsugune. Pihkva sõnul ta eriti kiiresti ei sõitnud ning seetõttu jõudis ta traati paari meetri kauguselt märgata.

Pihkva lisas, et kui sõita istuvas asendis, siis paikneb traat just kõri kõrgusel. Traadist lõkse on Kroodi rajalt leitud koguni kuus tükki. Täna käis Pihkva neid näitamas kohalikule piirkonnapolitseinikule.

Kroodi raja ühest künkast sõidavad mootorratturid alla üsna kiiresti - vähemalt 50 kilomeetrit tunnis. Ja seda, et puude vahele on kinnitatud traat, on päris raske märgata.

Kroodi metsarajal motorrattavõistlusi korraldav Aare Kattai on lõksudega hädas olnud ka varem. Möödunud aastal paigaldas pahatahtlik inimene võislusrajale niinimetatud "siilid" ehk rehvide lõhkumiseks kasutatavad orad.

"Õnneks me avastasime need võistlusvälisel ajal. Minu teada keegi ei saanud kannatada. Me leidsime need üles, neid oli kümmekond tükki. Need olid sellised spetsiaalselt teritatud "siilid"," rääkis Kattai.

Politsei alustas ohtlike traatlõksudega seoses kriminaalmenetlust karistusseadustiku sätte järgi, mis käsitleb teise inimese eluohtlikku või tervist raskelt kahjustada võivasse olukorda asetamist ja jätmist. Selle eest võib süüdimõistetu saada rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.

Ida-Harju politseijaoskonna juhi Valter Pärna sõnul laekus info traatlõksudest politseile viivitusega. See raskendab aga uurimist. Politseiniku soovitus on, et sellistel juhtudel tuleks kõigepealt politseisse teatada ning seejärel võiks juba juhtunust teiste kanalite kaudu teada anda. Seekorda aga hakkas info levima sotsiaalmeedia kaudu.

Toimetaja: Sven RandlaidHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: