Lasteaiaõpetajate palgad erinevad maakonniti üle 500 euro võrra ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lasteaed. Pildil ei ole Narva lasteaed.
Lasteaed. Pildil ei ole Narva lasteaed. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti lasteaiaõpetajate palgad erinevad maakonniti üle 500 euro võrra, mistõttu on lasteaednikud kogunud riigikogule juba üle 16 000 allkirja, et saada seadusemuudatus, millega kehtestataks lasteaiaõpetajate töötasu alammäär.

Lasteaiaõpetaja teenib Kallaste linnas 427 eurot kuus, aga Eestimaa teises servas asuval Vormsi saarel üle kahe korra rohkem ehk 1132 eurot kuus ning lasteaednike sõnul on selline palkade erinevus kõike muud kui meeldiv, kirjutab Eesti Päevaleht.

Nende sõnul on väiksemad ja vaesemad omavalitsused olukorras, kus lasteaeda tuleb palgata erihariduseta inimesi, sest rikkamad vallad meelitavad linnast õpetajad suurema palgaga enda juurde tööle.

Eesti lasteaednike liidu esimehe Liili Pille arvates ei tohiks lasteaiaõpetajate palk sõltuda omavalitsuse jõukusest ning tema hinnangul peaks palk olema ühsesugune Võrust Tallinnani.

Riigikogule tehakse ettepanek kehtestada üle Eesti kõigile lasteaiaõpetajatele põhikooli ja gümnaasiumi õpetajatega võrdne riiklik töötasu alammäär ning sätestatakse koolieelsete lasteasutuste rahastamine nii nagu munitsipaalkoolide rahastamine.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: