Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

MISA pakub sügisel 500-le inimesele tasuta eesti keele õpet

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Integratsiooni ja migratsiooni sihtasutus Meie inimesed (MISA) käivitab sügisel eesti keele alg- ja kesktaseme ehk A2-, B1- ja B2-taseme keele kursused üle Eesti.

Eesti keele kursuse maht on 100 akadeemilist tundi ning eesmärk on pakkuda keeleõpet vähemalt 540-le eesti keelt ebapiisavalt valdavale eesti keelest erineva emakeele ja kultuuritaustaga püsielanikule ning uussisserändajale.

"Kursuste eesmärk on arendada ja parandada inimeste eesti keele oskust ja laiendada igapäevast sõnavara. Oluline on, et kursustel omandatud teadmised aitaks osalejatel kasutada eesti keelt enam nii õpingutes, tööl kui ka igapäevaelus,“ ütles MISA keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuht Jana Tondi.

MISA on varasemalt koordineerinud ja toetanud eesti keele õpet Euroopa kolmandate riikide kodanike integreerimise fondist ja kultuuriministeeriumi kaudu riigieelarvest ning tasuta keelekoolitustel on osalenud üle 1500 inimese.

Programmi rahastab kultuuriministeerium Euroopa sotsiaalfondi vahenditest ning koolituste kogumaksumus 2015.-2016. aastal on 237 600 eurot.

Eelregistreerimine kursustele toimub MISA veebilehel kuni 30. augustini ning kursuste toimumisaegadest ja kohtadest informeerivad soovi avaldanud inimesi kursuste läbiviijad.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: