Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Räpina aianduskool on õpipoisiõppes eeskujuks

Foto: Postimees/Scanpix

Räpina Aianduskoolis käib töökohapõhine õpe ehk õpipoisiõpe, mis on suunatud just tööle asunud või juba töötavatele inimestele teadmiste täiendamiseks ja kvalifikatsiooni tõstmiseks.

Töökohapõhise õppe ehk õpipoisiõppe idee on lihtne: kaks kolmandikku õppest käib ettevõttes ning üks kolmandik kutsekoolis. Räpina Aianduskoolis ongi parasjagu kogunenud oma esimesele kutsekooli nädalale kümmekond maastikuarhitekti üle Eesti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lisaks praktikale, mis tööga juba nagunii kaasas käib, saadakse kutsekoolist ka akadeemilisi teadmisi.

Töökohapõhine õpe ehk õpipoisiõpe on üks enim kasutatud õppevorme Kesk-Euroopa riikides, et tõsta töötajate kvalifikatsiooni. Eestis on õpipoisiõpe seadustatud juba 2006. aastast, aga senini kasutatakse seda väga vähe - vaid 2% kutseõppuritest õpib töökohapõhises õppes.

Selleks, et õpipoisiõpe massidesse jõuaks, on haridus- ja teadusministeerium kinnitanud ka tööturu ja õppe tihedama seostamise programm, mis on osa elukestva õppe Strateegia 2020 rakendamisest. Programmi maksumuseks on aastani 2020 51 miljonit eurot.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: