Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

„Kiusamisest vabaks!“ metoodika on jõudnud 81 Eesti kooli

"Kiusamisest vabaks!" programmi kaisukaru Autor/allikas: Postimees/Scanpix

25 pilootkooliga alustanud metoodika „Kiusamisest vabaks!“ jõuab pärast sel nädalal lõpule viidavaid koolitusi kokku 81 kooli, mis puudutab alates käesoleva aasta sügisest kokku ligi 6000 last nendes koolides.

Lastekaitse liidu projektis „Kiusamisvaba lasteaed ja kool“ lööb kaasa ka kaks kolmandikku Eesti lasteaedadest.

Laagri Kooli õpetaja Sigrit Nigulas leiab, et „Kiusamisest vabaks!“ metoodika elluviimiseks peab õpetaja leidma eelkõige endas motivatsiooni, sest ilma õpetaja panuseta midagi muutuma ei hakka.

„Väärtused on jõud, mis paneb inimesi tegutsema, mistõttu on oluline, et selle olemust mõistaks nii õpetaja kui õpilane. Kui põhiväärtused on paigas ning neid ka rakendatakse, tekib keskkond, kus on kõigil mõnus tegutseda,“ kirjeldab Nigulas väärtustele põhineva programmi olulisust.

Lastekaitse liidu veetavat projekti „Kiusamisest vaba lasteaed ja kool“ rahastatakse Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste programmist.

Lisaks lastekaitse liidu programmile tegutseb 31 Eesti koolis ka analoogse sisuga programm Kiusamisvaba Kool, mille metoodika on üle võetud Soomest ja kohandatud Eesti oludega. Seda projekti veab SA Kiusamise Vastu.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: