Tammsalu: teateid mürgistuste kohta Sillamäel ei ole ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Päästeameti peadirektori asetäitja Alo Tammsalu ütles, et praeguseks on tulekahju kustutatud ja mingit ohtu enam kellegile ei ole. Ta lisas, et päästeameti andmetel kohalike elanike tervis kahjustada ei ole saanud.

"Öise seisuga oli terviseameti mürgistusteabekeskusele helistanud umbes 30 inimest, kes peamiselt küsisid selle sündmuse kohta informatsiooni," ütles Tammsalu "Terevisioonile" antud telefoniintervjuus.

Tammsalu märkis, et kohe, kui oli selge, et tulekahju puhul oli tegemist mürgise suitsuga, andis päästeamet välja kiire ohuteavituse, mis levis nii meedia vahendusel, kui käisid ka Sillamäel neli politsei patrulli ruuporitega elanikke teavitamas. Paluti kõigil minna siseruumidesse, sulgeda uksed aknad ja välja lülitada ventilatsioon. Ohu raadius oli umbes kaks kilomeetrit.

"Eesmärk oli vältida mürgise kemikaali suitsu sisse hingamist. Selle peamised tunnused on köhatamine ja raske hingamine. Teateid selle kohta ei ole olnud," sõnas Tammsalu.

Tammsalu sõnul saab mürgistusteabekeskuses infot ka selle kohta, mida tuleks teha ja kas on põhjust artsi poole pöörduda, juhul kui mingisugused hingamisteede häired peaksid tekkima.

Ööpäevaringsel mürgistusabitelefon on 16662. Vajadusel saadetakse välja ka kiirabi.

Samas ütles mürgistusteabekeskuse juht Mare Oder rus.err.ee-le, et Sillamäe põlenguga seoses on neile helistatud 40 korral ning kõnesid tuleb jätkuvalt. Kurdetud on kurguvalu üle.

Viga saanud päästjate elud ohus ei ole

Põlengu kustutamisel sai viga kuus päästjat. Tammsalu sõnul said neli päästjat näkku mürgiseid pritsmeid ja pärast silmade loputamist said nad tööd jätkata.

"Ühel päästjal on veidi raskemad hingamisteede kahjustused. Teine sai trauma, mistõttu oli tal vaja minna õmblema oma huuli ja nägu. Need vigastused tekkisid suure survega joatoru purunemisel," rääkis Tammsalu.

Ta lisas, et eluohtlikke vigastusi kellelgi siiski ei ole.

Tulekahju puhkemise põhjuste üle ei soovinud Tammsalu veel spekuleerida, ent arvas siiski, et need võivad olla seotud ohutusnõuete eiramisega.

Eile pärastlõunal puhkes Sillamäel tööstusettevõttes Molycorp Silmet AS tulekahju, viiekorruselises tööstushoones põles kile ning hoones oli ladustatud 135 tonni keemilisi aineid.

Tulekahju likvideeriti täna öösel kell 2.16, kuid kell 4.04 teatati, et hoone on uuesti süttinud, mistõttu kohale rutanud päästjad selle kell 4.29 uuesti kustutasid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: