Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Superministeeriumi ehitamiseks korraldatakse uus arhitektuurikonkurss

{{1433925584000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Niinimetatud uue superministeeriumi hoone ehitamiseks korraldatakse arhitektuurikonkurss, mille tingimused tehakse teatavaks lähiajal. Hoolimata uuest konkursist hoone valmimisaeg edasi nihkuda ei või.

Büroohoone, millesse soovitakse mahutada rahandus-, majandus- ja kommunikatsiooni-, sotsiaal- ning justiitsministeerium, peab kerkima endisele rahandusministeeriumi krundile Suur-Ameerika tänaval 2017. aasta suveks.

Eesti arhitektide liit avaldas maikuus soovi avaliku arhitektuurikonkursi korraldamiseks Tallinnas Uue Maailma linnaosa servale kavandatud ministeeriumite ühishoone tarvis, kuna tegemist on linna ühe esindushoonega ning arendaja soovis senist projekti muuta. Nüüdseks on Tallinna linnaplaneerimise amet kujundanud seisukoha, et arhitektuurikonkurss tuleb. Selle korraldamine on antud hoonestaja, OÜ 2Torni kätte, kes teeb konkursitingimused teatavaks lähiajal.

Riigi poolt hoonestamise eest vastutav Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ootab arendajalt OÜ 2Torni riigi esindushoonele väärilist ja linnaruumi sobivat arhitektuurset lahendust kvaliteedis ja kokkulepitud tähtaegades järeleandmisi tegemata.

"Ühtepidi on meil hea meel, et tehakse konkurss, teiselt poolt on mure, kas jõuatakse valmis õigeks ajaks. Me ootame arendajalt, et ta ehitaks meile sobiva ja kokkulepitud nõuetele vastava hoone ikkagi tähtajaks. Nad soovisid algselt teha teistsuguse lahenduse kui meie poolt ette antud lahendus ja me ütlesime, et kui nad tahavad muuta olemasolevat projekti, siis oleks mõistlik teha uus arhitektuurikonkurss. Meil on hea meel, et nad selle konkursi kasuks otsustasid, aga nad oleksid võinud selle otsuse kiiremini teha," ütles RKASi haldusdirektor Elari Udam ERRi raadiouudistele.

Senise ajakava kohaselt valmib hoone 2017. aasta suvel ning kuni selle ajani töötab rahandusministeerium asenduspindadel Endla 13 ja Lõkke 5/3a hoonetes Tallinnas.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: