Transpordiamet saab õiguse piirata velotaksode liikumist ({{commentsTotal}})

Velotakso.
Velotakso. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tallinna linnavalitsuse määrust "Liikluskorraldus Tallinna vanalinnas" täiendatakse paragrahviga, mis annab Tallinna transpordiametile õiguse piirata Tallinna vanalinna jalakäijate alas lisaks mootorsõidukite liiklusele keelamisele piirata ka jalgrataste, minimopeedide ja loomveokite liiklust ning parkimist.

Täiendatud määruses ei ole analoogselt mootorsõidukite keeluga näidatud ära tänavad, kus jalgrataste, minimopeedide ja loomveokite liiklust ning parkimist piiratakse, kuna piirangud võivad olla ajutise iseloomuga, sõltuda näiteks tänavakohvikute olemasolust, teatas Raepress.

Vastavalt vajadusele on võimalik piirata erinevate liiklusvahendite liiklemist olenevalt nende liigist või välisgabariitidest.

Tallinna linnavalitsuse poole on pöördunud nii füüsilised kui juriidilised isikud - linnaelanikud, Tallinna Giidide Ühing, Eesti Turismifirmade Liit, Mittetulundusühing Vanalinna Selts - kes pole rahul jalgrataste, eriti nn velotaksode madala liiklus- ja teeninduskultuuriga ning paluvad võtta jalakäijate ning kohalike elanike kaitseks tarvitusele meetmeid.

Velotaksode kliendid on eelkõige turistid, kes kasutavad neid liikumiseks kohtades, kuhu mootorsõidukiga ligi ei pääse, näiteks vanalinna jalakäijate alas.

Suuregabariidilised velotaksod liiguvad jalakäijatest tunduvalt kiiremini ning on seega linnavalitsuse kinnitusel jalakäijatele ja suviste tänavakohvikute külastajatele ohtlikud.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: