Venemaa kontrollib Sillamäe põlengu järel piiriäärsete alade õhku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR

Venemaa spetsialistid kontrollisid Sillamäel Molycorp Silmeti tehases toimunud põlengu järel õhupuhtust, kuid normist suuremat õhusaastet ei tuvastatud.

Venemaa erakorraliste olukordade ministeeriumi Leningradi oblasti peavalitsusest öeldi portaalile 47news, et täna varahommikul kella 4 paiku võeti Ivangorodi ja Kingissepa linnas õhuproovid. Esialgsetel andmetel süsihappegaasi ning teiste mürgiste ainete normist suuremat kontsentratsiooni ei täheldatud ning asulatele ohtu ei ole.

Praegu töötab Kingissepa rajoonis operatiivgrupp, mis jälgib keskkonna seisundit ööpäev läbi.

Eile pärastlõunal puhkes Sillamäel tööstusettevõttes Molycorp Silmet AS tulekahju, viiekorruselises tööstushoones põles kile ning hoones oli ladustatud 135 tonni keemilisi aineid. Päästjad hoiatasid elanikke mürgise pilve leviku eest ning soovitasid elanikel koju jääda ning aknad sulgeda.

Tulekahju likvideeriti täna öösel kell 2.16, kuid kell 4.04 teatati, et hoone on uuesti süttinud, mistõttu kohale rutanud päästjad selle kell 4.29 uuesti kustutasid.

Teine järelpõleng leidis aset täna hommikul kella 9 paiku. Ka see põleng kustutati.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: